20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA YENİ YATIRIMLARI İÇİN 5 MİLYON METREKARELİK SANAYİ BÖLGESİNE İHTİYAÇ VAR

Samsun'da yeni yatırımları için 5 milyon metrekarelik sanayi bölgesine ihtiyaç var

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun'da yeni yatırımlar için 5 milyon metrekarelik bir sanayi bölgesine ihtiyaç olduğunu açıkladı.

16 Aralık 2018 Pazar 16:57 EKONOMİ

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun sanayicisinin yatırım yapmaya hazır olduğunu ancak bunun için 5 milyon metrekarelik yeni bir sanayi alanına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.


Geçtiğimiz günlerde Samsun'da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımı ile gerçekleştirilen OSBÜK Karadeniz Bölge toplantısında, yeni bir sanayi bölgesine ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Salih Zeki Murzioğlu, "Samsun'un ulaşım akslarının ve limanlarının konumu gözetilerek en az 5 milyon metrekarelik bir sanayi bölgesine ihtiyaç vardır. Beklentilerden, taleplerden uzak, ihtiyaçları görmezden gelerek, farklı alanlarda arz edilen sanayi parselleri ile palyatif çözümler üretmek Samsun sanayisinin gelişimine ket vurmak demektir. Samsun sanayicisi yeni yatırımlar yapmaya hazırdır. Samsun'a yatırım yapmak isteyen istekliler de bulunmaktadır. Yeter ki doğru alanda üretilmiş büyümeye müsait sanayi alanları oluşturalım" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Hasan Toğar: Tekkeköy'de dur durak yok hizmete devam

Hasan Toğar: Tekkeköy'de dur durak yok hizmete devam