02 Aralık 2021 Perşembe

SAMSUN'UN HAVZA İLÇESİNE ALMAN ORTAKLI ŞİRKET 7 MİLYON EURO'LUK YATIRIM YAPACAK

Samsun'un Havza ilçesine Alman ortaklı şirket 7 milyon Euro'luk yatırım yapacak

Samsun'un Havza ilçesine Alman ortaklı Eurocast Döküm A.Ş 150 kişiyi istihdam edecek 7 milyon Euro'luk yatırım yapacak.

19 Ekim 2021 Salı 17:48 EKONOMİ

Samsun'da Havza ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesine Alman ortaklı Eurocast Döküm A.Ş, 7 milyon Euro'luk ilave yatırım yapacak.


Havza’da ilk üretime geçen ve ilk ihracatı yapan firma olan ve ilave 7 milyon Euro'luk yatırım ile 150 kişi istihdam edecek olan Alman ortaklı Eurocast Döküm A.Ş'nin ortakları Mustafa Bakır ve Andreas Hehn Mark ile firmanın yatırımdan sorumlu müdürleri Bernd Stein ve Muhammet Kabaoğlu, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i ziyaret ettiler.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir'i makamında gerçekleşen ziyarette Eurocast Döküm AŞ’nin ortaklarından ve fabrikanın Genel Müdürü Mustafa Bakır yapılacak yatırım hakkında Başkan Özdemir’e bilgiler verdi.

Mustafa Bakır "Firma olarak yeni bir yatırım kararı aldık. Yeni yatırım kararımız ile birlikte 13 bin 650 metrekarelik bir alan için yer tahsisi talebinde bulunduk. Yer tahsisinin gerçekleşmesinin ardından çelik konstrüksiyon ve makine parça imalatı yapacak. Fabrikamız imalata başladığında 150 kişi istihdam edeceğiz. Yapılacak bu ilave yatırımızın bütçesi 7 milyon Euro ve ihracat ağırlıklı bir yatırım olacak." dedi.Firmanın Alman ortağı Andreas Hehn Mark ise ilgi ve alakalarından dolayı Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’e teşekkür etti.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, "Eurocast Döküm AŞ yetkililerine aldıkları yatırım kararından dolayı kutluyor ve teşekkür ediyorum. Sayın Mustafa Bey bir Havzalı olarak Havza için elini taşın altına koydu ve Havza’da üretime geçen ilk fabrikayı kurdu. Fabrikanın üretime geçmesi ve ihracata başlaması bizleri içinde çok önemli bir motivasyon aracı oldu. Hayallerimizin gerçekleştiğine olan inancımızı tazeledi ve bize güç verdi. Havza OSB’de şuan gelen taleplere cevap verebilmek adına genişleme çalışmalarına başladık. İnşallah Havza OSB’yi ilave 3 bin 500 metrekare ilave alan ile toplam alanını 4 bin 500 metrekareye çıkaracağız. Buda bölgemizde daha çok yatırım, daha çok istihdam demek. Havza OSB’de ilave yatırım kararı alarak yaklaşık 150 kişiye iş imkanı sağlayacak olan Mustafa Bakır ve Andreas Hehn Mark teşekkür ediyorum. Havza Belediyesi olarak Havza OSB’de yatırım yapacak tüm yatırımcı iş insanlarımızın yanındayız. Havza OSB’ye yapılacak olan yatırımın ilçemize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatan Daş

20 Ekim 2021 Çarşamba 03:41

Havzada 2020de baklava fabrikası açılacaktı, destek alıp kaçtılar galiba

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Başkanı Demir Salı ve Perşembe günleri halk günü düzenliyor

Samsun Büyükşehir Başkanı Demir Salı ve Perşembe günleri halk günü düzenliyor