16 Temmuz 2019 Salı

SARIEROĞLU'DAN 4C'DEN 4B'YE GEÇECEKLERİN MAAŞINA YÜZDE 10 ZAM MÜJDESİ

Sarıeroğlu'dan 4C'den 4B'ye geçeceklerin maaşına yüzde 10 zam müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk 2017 Ödül Töreninde yaptığı konuşmada, 4C'den 4B'ye geçeceklerin maaşlarına yüzde 10 zam yapılacağını müjdeledi.

30 Mart 2018 Cuma 14:57 EKONOMİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 4C'den 4B'ye geçiş yapacak olan taşeron işçilerle ilgili yapılan düzenleme ile ilgili önemli açıklamalar yaparak, "4C'den 4B'ye geçeceklerin maaşına yüzde 10 artış yapıyoruz" dedi.


Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen "TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk 2017 Ödül Töreni"nde konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, işçilerle ilgili önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Taşeron konusunun bu hafta "son viraja girdiği"nin" altını çizen Jülide Sarıeroğlu, "Çalışmalarımızda Allah'a çok şükür büyük bir aksaklık yaşamadık. Biraz algı operasyonlarına, bilgi kirliliklerine maruz kaldık ama sağlıklı bir şekilde yürütmüş durumdayız." diye konuştu.

Bakan Jülide Sarıeroğlu, 4C'den 4B'ye geçişlerle ilgili de şunları kaydetti:

"Dün akşam itibarıyla 4C'den 4B'ye geçecek kardeşlerimizle ilgili de kararnamemiz Resmi Gazete'de yayımlanmış durumda. Yüzde 10 ücret artışı ile izin sürelerini düzenleyerek 4C'den 4B'ye emekçi kardeşlerimizin geçişini 2 Nisan itibarıyla gerçekleştirmiş olacağız. Ücretlerinde yüzde 10 artış yapıyoruz. İzin sürelerinde de bir düzenleme gerçekleştireceğiz. Dün yaptığımız Kamu Personel Danışma Kurulu'nda bu konularla ilgili adım attık."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İshak Taşçı: Atakum'da 4 yılda 79 projeyi hayata geçirdik

İshak Taşçı: Atakum'da 4 yılda 79 projeyi hayata geçirdik