22 Nisan 2019 Pazartesi

SAYSİAD BAŞKANI DAĞDELEN: EKONOMİK SALDIRILARI BERTARAF EDECEĞİZ

SAYSİAD Başkanı Dağdelen: Ekonomik saldırıları bertaraf edeceğiz

Samsunlu Yöneticiler Sanayiciler ve İşadamları Derneği(SAYSİAD) Başkanı Av. Ayşe Üstünel Dağdelen, "Ekonomik saldırıları milletçe ele ele, birlik ve beraberlik içerisinde bertaraf edeceğimize inancımız sonsuzdur." açıklaması yaptı.

16 Ağustos 2018 Perşembe 17:11 EKONOMİ

Samsunlu Yöneticiler Sanayiciler ve İşadamları Derneği(SAYSİAD) Başkanı Av. Ayşe Üstünel Dağdelen, ABD'nin Türkiye'ye yönelik sürdürdüğü ekonomik saldırılara ilişkin yaptığı açıklamasında, "Millet olarak bu saldırılarında üstesinden geleceğiz" dedi.


Samsunlu Yöneticiler Sanayiciler ve İşadamları Derneği(SAYSİAD) Başkanı Av. Ayşe Üstünel Dağdelen, ABD'nin dolar kuru ve gümrük vergileri üzerinden Türkiye'ye yönelik uyguladığı ekonomik saldırıda tepki gösterdi.

SAYSİAD Başkanı Av. Ayşe Üstünel Dağdelen, hükümetin aldığı tedbirlerle dolar kurunun düşmeye başladığını belirterek, açıklamasında şunları dile getirdi.

"Ülkemize yönelik ekonomik saldırılara karşı hükümetimiz aldığı ciddi ekonomik tedbirlerle karşı koşmuş bunun neticesinde de dolar kuru yavaş yavaş gerilemeye başlamıştır. Türkiye Cumhuriyeti, Amerika merkezli ekonomik saldırıya karşı asla geri adım atmamış ve dik durmuştur. Milletimizde devletinin yanında durarak ekonomik saldırılara karşı gereken tavrı takınmıştır. Topla tüfekle yok edemedikleri ülkemizi, ekonomik baskı ve saldırılarla köşeye sıkıştırmaya çalışanlar şunu gayet iyi bilsin ki Türk milleti asla ve kata baş eğmez. Hele ki söz konusu vatanları ise Türk milleti aç kalır ama vatansız kalmaz. Samsunlu iş adamları ve yöneticiler olarak bizlerde bu ekonomik saldırılara karşı hükümetimiz, devletimizin yanındayız.  Kurtuluş Savaşının kahraman Türk kadınları  Nene Hatunların, Kara Fatmaların, Şerife Bacıların torunları olarak özellikle iş dünyasında bulunan kadınlarımızda bu ekonomik saldırıya karşı tek vücuttur. Bu saldırıyı milletçe ele ele, birlik ve beraberlik içerisinde bertaraf edeceğimize inancımız sonsuzdur. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun CHP İl Başkanlığı, eski il başkanı Akcagöz ve 6 kişiyi disipline verdi

Samsun CHP İl Başkanlığı, eski il başkanı Akcagöz ve 6 kişiyi disipline verdi