19 Haziran 2019 Çarşamba

YERLİ OTOMOBİLİN SATIŞA ÇIKACAĞI TARİH BELLİ OLDU

Yerli otomobilin satışa çıkacağı tarih belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirdiği toplantıda yerli otomobilin üretimi ve satışa çıkacağı tarihe ilişkin net açıklamalarda bulundu.

02 Kasım 2017 Perşembe 17:16 EKONOMİ
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen tarihi toplantı ile yerli otomobilin üretim ve satış tarihine ilişkin de artık net bilgiler ortaya konmuş oldu. Buna göre yerli otomobil en geç 2019'da tamamlanacak 2021'de de satışına başlanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçtiğimiz yıl itibarıyla yılda 757 bin otomobil satışına ulaşmış bir Türkiye'de bu konuda hala adım atılmıyor olması artık ülkemizin bir ayıbı haline gelmişti. Bugün, işte bu ayıptan kurtulma yolunda tarihi bir adım atıyoruz." ifadelerini kullandı.

"Madem ki bu babayiğit arkadaşlarımız çıkıp ellerini taşın altına soktular, bize de onlara gereken her yerde omuz vermek, destek vermek düşer." diyen Erdoğan, "Şimdiden ilan ediyorum, piyasaya süreceğiniz ilk otomobilin bedelini ödemek şartıyla taliplisi de benim." şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Hazırlık sürecini hızla tamamlayarak en geç 2019'da otomobilimizin prototipini tamamlaması, 2021'de ticari satışına başlamasıdır. Türkiye'nin 2023 hedefleri arasında özel bir yere sahip olduğuna inandığım bu projede en küçük bir gecikme istemiyoruz." dedi.

.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Başbakan Yıldırım: Kadın istihdamı arttıkça daha hızlı yol alacağız

Başbakan Yıldırım: Kadın istihdamı arttıkça daha hızlı yol alacağız