20 Temmuz 2019 Cumartesi

YUSUF ZİYA YILMAZ: LOJİSTİK KÖY SAMSUN VE ÜLKE EKONOMİSİNİ KALKINDIRACAK

Yusuf Ziya Yılmaz: Lojistik Köy Samsun ve ülke ekonomisini kalkındıracak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy ilçesinde 50 milyon TL'lik yatırım ile yapılan Lojistik Köy Merkezi'nin Samsun ve ülke ekonomisinin kalkınmasına büyük katkı sağlayacağını açıkladı.

16 Ocak 2018 Salı 13:14 EKONOMİ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Lojistik Köy Merkezi'nin Samsun'da ihracatı arttırmak amacı ile yapıldığını açıklayarak, "Sanayicinin, üreticinin ve ticaret erbabının ardiyesi burası olacak" dedi.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediye Meclisinin ocak ayı birleşiminin kapanmasının ardından meclis üyelerine Samsun Lojistik Merkezi'ni gezdirdi.

Samsun Lojistik Merkezi'nin başta Samsun olmak üzere tüm Türkiye’de ekonomik kalkınmaya büyük katkı sağlayacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Deniz, hava, kara ve demiryolunun kesiştiği çok nadir noktalardan birisi olan Samsun'umuzda ticareti kalkındıracak bir işe imza artık. Şehir olarak bir kalkınma stratejimiz var. Türkiye'nin güneyinde Mersin Lojistik Merkezi yer alıyor. Biz de kuzeyde de böyle bir merkezin eksikliğini hissediyorduk. Samsun Lojistik Merkezi için 50 milyon TL harcadık. Uluslararası ticaret kazan kazana dayanıyor. Samsun'umuzun ticaret hacmini genişletmeye çalışıyoruz. Şu sıralar tek hedefimiz Samsun'da ihracatı arttırmak. Bu merkez bunun için kuruldu. Sanayicinin, üreticinin ve ticaret erbabının ardiyesi burası olacak. Samsun’umuz için böyle bir projeye imza atmış olmaktan çok mutluyuz. Bu mutluluğumuzu paylaşmak için sizlere buranın son halini göstermek istedim" açıklamalarında bulundu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin 220 milyon liralık ek kredi talebini meclis onayladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin 220 milyon liralık ek kredi talebini meclis onayladı