17 Haziran 2019 Pazartesi

ZİHNİ ŞAHİN AÇIKLADI: SAMSUN'DA 4 İLÇEYE 152 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPILACAK

Zihni Şahin açıkladı: Samsun'da 4 ilçeye 152 milyon liralık yatırım yapılacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Kavak, Çarşamba, Ladik ve Salıpazarı ilçelerine 152 milyon 207 bin liralık yatırım yapılacağını açıkladı.

25 Ekim 2018 Perşembe 14:06 EKONOMİ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Kavak, Çarşamba, Ladik ve Salıpazarı ilçelerinde İleri Teknoloji Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisleri yapımı için 152 milyon 207 bin  liralık yatırım yapılacağını, yatırımların programa alındığını ve İlbank’tan kredilerinin temin edildiğini söyledi. 


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Kavak, Çarşamba, Ladik ve Salıpazarı ilçelerine yapılacak olan İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisleri ile ilgili yaptığı açıklamada, "Atık su arıtma tesisimiz olmayan 4 ilçemizde bu alanda yatırım yapacağız. Bu yatırımlar ile ilçelerimizde önemli bir problemi de çözmüş olacağız" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: "İlbank A.Ş. ile müşterek olarak projelerini hazırladığımız SUKAP kapsamında kredisi tahsis edilen Ladik, Kavak ve Salıpazarı ilçelerimizde ve tüm fizibilite raporları hazırlanan İPA kapsamına alınan Avrupa Birliği ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından da desteklenen müşavirlik ihalesini de yaptığımız Çarşamba ilçemiz olmak üzere atık su arıtma tesisi olmayan 4 ilçemizde ileri teknoloji biyolojik atık su arıtma tesisi kuracağız.  Yapacağımız yatırımların tutarı 152.207.000. TL’dir. 4 ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Öncelikli olarak İçme suyu, Arıtma ve atık su tesisleri, kanalizasyon dere ıslahları gibi alt yapı ve ulaşım olarak yol konularını çözmemiz gerekir. İnsanlarımızın bu anlamda şikayetlerinin olmayacağa noktaya gelmeliyiz. Bu standardı yakalamalıyız. Bunun için geçtiğimiz 5 ay içerisinde alt yapı ve yol konularına büyük önem verdik. Devam eden projeleri devam ettirdik ve bir kısmını da tamamladık.  Yeni projeler oluşturduk ve çalışmalarını devam ettirip hayata geçireceğiz. Şehirlerimiz için olmazsa olmazların başında alt yapı ve yol gelmektedir.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

25 Ekim 2018 Perşembe 14:24

Başkan ladik-toptepe bölünmüş yolu ne zaman yapılacak

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP'de Samsun Büyükşehir Belediyesi adaylığı için Haluk Koç'un ismi gündeme geldi

CHP'de Samsun Büyükşehir Belediyesi adaylığı için Haluk Koç'un ismi gündeme geldi