17 Ekim 2021 Pazar

15 TEMMUZ GAZİSİ AYHAN DAYIOĞLU'NUN İNFAZ YASASI ÇIĞLIĞI

15 Temmuz gazisi Ayhan Dayıoğlu'nun İnfaz Yasası çığlığı

Samsunlu 15 Temmuz gazisi Ayhan Dayıoğlu'nun İnfaz Yasası çığlığı.. 15 Temmuz gazisi Ayhan Dayıoğlu, uğradığı haksızlıklara son verilmesini isteyerek İnfaz Yasasının 48'inci maddesi ile ilgili çağrı yaptı.

04 Nisan 2020 Cumartesi 01:21 GÜNCEL

Samsunlu 15 Temmuz gazisi Ayhan Dayıoğlu, sosyal medya sayfasından İnfaz Yasası ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan talepte bulundu.


FETÖ üyesi olduğunu iddia ettiği hakimlerin silahlı tehditten kendisine 2 yıl 11 ay hapis cezası verdiğini bu nedenle 25 yıl infazının yandığını söyleyen Ayhan Dayıoğlu, sosyal medya sayfasından yaptığı açıklamada "Sayın Cumhurbaşkanım, yıllardır adeta devletimin elinden çektiğim çileler yüzünden çoluk çocuğumdan, anamdan babamdan, eşimden dostumdan ayrı sürgün hayatı yaşıyorum. Şimdi bu sürgünün ve zulmün bitmesi, bu gün adalet komisyonunda görüşülmeye başlanan infaz yasası tasarı ile son bulabilir. Bu tasarı ülkemizde yaşanan adaletsizliklerin son bulması için hazırlanmış bir yasa tasarısı, ama, maalesef ki maalesef bu tasarı ile hiçbir adalet tesis edilmiyor. Bunun tam aksine her şey daha korkunç bir hal alıyor. Sizden ricamız sayın Reisim, bu tasarının infaz yakanlarla ilgili, 48. Maddesinin a fıkrasını adilane bir şekilde düzelttirin. İnanın yılardır bu tasarıyı bekliyorduk. Ama gelin görün bu tasarı hiçbir yaraya merhem olmuyor sayın Reisim. Allah için şahsıma ve bütün FETÖ üyesi hakimlerin verdiği cezalar ile hayatları kararan bizlere de bir el atın. Partimizin adalet ismine uygun, adaletli, adilane, hakkaniyetli bir infaz yasasını bu ülkeye ve insanlarına yakışır bir yasa olarak hayata geçirilmesi için anlaşılıyor ki sizlerin bu konuya müdahil olması lazım. LÜTFEN ŞAHSIMA KARŞI YAPILAN BUNCA ZULME SİZİN ELLERİNİZ İLE ARTIK SON VERİLSİN REİSİM.." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesi psikolojileri bozulanlara destek için danışma hattı oluşturdu

Atakum Belediyesi psikolojileri bozulanlara destek için danışma hattı oluşturdu