16 Haziran 2019 Pazar

ADALET BAKANLIĞI SAMSUN'DA HAKKINDA DAVA AÇILAN AVUKAT İÇİN KOVUŞTURMA İZNİ VERDİ

Adalet Bakanlığı Samsun'da hakkında dava açılan avukat için kovuşturma izni verdi

Samsun'un İlkadım ilçe Belediyesinde taşeron işçi olarak çalışırken iş akdi sonlandırılan ve tazminat hakları için vekalet verdiği avukatın, kendisini mağdur ettiği gerekçesi ile dava açan Özgür Geçer'in şikayeti üzerine, Adalet Bakanlığı hakkında dava açılan avukata kovuşturma izni verdi.

29 Aralık 2017 Cuma 16:36 GÜNCEL
Samsun İlkadım İlçe Belediyesi'nde taşeron işçi olarak çalışırken, 31 Aralık 2014'te iş akti sonlandırılan Özgür Geçer, 2015 yılında tazminat haklarından yararlanmak için İş Mahkemesi'ne dava açması için Avukat Burak Onur Toraman'a sözlü olarak vekalet verdi. 

İş akdi sonlandırılan Özgür Geçer, kazandığını söylediği dava ile ilgili sözlü vekalet verdiği Avukat Toraman'ın işe iade edilmesiyle ilgili başvuruda bulunmadığını bu nedenle işe iade davasını kaybettiğini, tazminat haklarından yararlanamadığını iddia ederek, yargıya başvurmuştu.

Avukatı tarafından mağdur edildiğini gündeme getiren Özgür Geçer, Hedef Halk Gazetesinde daha önce yayınlanan açıklamalarında "Avukat ile yazılı anlaşmamız yoktu. Sadece sözlü anlaşma yaptık. Davayı kazanması durumunda belli bir ücret alacaktı. Kendisine ödeme yapmadım. Dosya parası olarak avukata 800 TL harç parası verdim. Avukat Burak Toraman'ın bürosuna gittiğimde bana dava dosyasından çekildiğine dair bir kağıt imzalatmıştır. Avukat Toraman beni maddi manevi zarara uğrattı "demişti. AVUKAT İFADE VERDİ SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Özgür Geçer'in açtığı dava sonrası  yazılı savunma veren  Avukat Onur Burak Toraman ise  savunmasında, "Şikayetçi adına Samsun 1. İş Mahkemesi'ne 7 Aralık 2015'te dava açtım. Şikayetçi davayı 9 Aralık 2015'te kazandıktan sonra dosyadaki vekilliğime son vermiştir. İlgili dosya Yargıtay'dan döndükten sonra kendisini arayıp büroya çağırdım ve ihtar çekmemiz gerekiyor, ihtar için masraf gerekli olduğunu söylediğimde ihtar masrafını benim yatırmamı talep etti. Bende ihtar masrafını kendisinin vermesi gerektiğini söylediğimde şikayetçi 'Ben kendi dosyamı kendim takip edeceğim.Dosyamla alakalı hiçbir işlem yapmanı istemiyorum." dedi. İddiaları kabul etmiyorum. Avukatlık ücretini talep etmem ve icra takibi yapacağımı söylemem üzerine böyle bir şikayette bulunulmuştur " diyerek kendisini savunmuştu.

Mağdur olduğunu söyleyen Özgür Geçer, konuyu Adalet Bakanlığına da şikayet ederken, bakanlığın söz konusu olay ile ilgili kovuşturma izni verdiği ve konuyla ilgili gereğinin yapılması için Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığına yazı gönderdiği öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Elektrik Mühendisleri Odasından elektriğe yüzde 8.8 zam tepkisi

Samsun Elektrik Mühendisleri Odasından elektriğe yüzde 8.8 zam tepkisi