04 Aralık 2021 Cumartesi

ADD SAMSUN BAŞKANI ÖZKEFELİ ATATÜRK HEYKELİNİ ALMAYA GİTTİ AMA POLİSLER SATILIK DEĞİL DEDİ

ADD Samsun Başkanı Özkefeli Atatürk heykelini almaya gitti ama polisler satılık değil dedi

Samsun'da Atatürk heykelinin hurdacıya satıldığı iddiası üzerine ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, bu sabah erken saatlerde heykeli satın almak için hurdacıya gitti, aynı dakikalarda orada bulunan polisler heykeli satılık değil diyerek depoya kaldırttı.

04 Şubat 2021 Perşembe 11:32 GÜNCEL

Samsun'da Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Işık Özkefeli, hurdacıya satıldığı gündeme gelen Atatürk heykelini almak için bu sabah gittiği sanayi sitesinde, heykeli alamadan geri döndü. Polisler heykelin satılık olmadığını söyledi, Atatürk heykelini depoya kaldırttı.


Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Okulu tarafından yapıldığı ileri sürülen  hurda ihalesi kapsamında satıldığı iddia edilen Atatürk heykeli, sabah erken saatlerde bulunduğu hurdacı deposunun bahçesinden polisler tarafından kaldırıldı. 

Atatürk Heykelini hurdacı ile anlaştığını açıklayarak bu sabah almaya giden ADD Şube Başkanı Işık Özkefeli, 5 bin liraya satılan heykel için 4 bin 500 liraya pazarlık yaptığını belirterek, heykeli almaya geldiğini söyledi. ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli ise, akşam işyerini aradığını söyleyerek, “Akşam bizden 5 bin lira istediler. Pazarlık yaptık 4 bin 500 liraya anlaştık. Parayı getirdim. Heykeli almak istiyorum” diye konuştu. Bu sırada gelen bir vatandaş ise heykele 20 bin lira vereceğini söyledi.


SATILIK DEĞİL TADİLAT YAPILACAK
Heykeli kapalı bir depoya kaldıran görevli polis memuru da hurdacıya 2 bin 700 parça malzeme ve 16 araç satıldığını ancak Atatürk heykelinin listede bulunmadığını ileri sürdü. 

Polis, heykelin demir aksamında kırılmalar olduğunu ve onarıldıktan sonra boyanıp tekrar yerine konulacağını söylerken, iş yeri sahibi olduğunu söyleyen bir kişi de heykelin sarılık olmadığını ve hiç kimse ile pazarlık yapmadığını belirterek, "Heykel satılık değil. Kimle pazarlık yaptınız bilmiyorum. Tamir olacak kısımları yapıldıktan sonra teslim edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Atatürk Heykeli açıklaması yaptı

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Atatürk Heykeli açıklaması yaptı