01 Ekim 2020 Perşembe

ADD SAMSUN ŞUBE BAŞKANI ÖZKEFELİ ELEŞTİRDİ! ATATÜRKSÜZ 19 MAYIS LOGOSU KABUL EDİLEMEZ

ADD Samsun Şube Başkanı Özkefeli eleştirdi! Atatürksüz 19 Mayıs logosu kabul edilemez

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, 19 Mayıs'ın 100'üncü yılı için belirlenen kurumsal logoyu eleştirerek, "Atatürksüz 19 Mayıs logosu kabul edilemez" dedi.

21 Nisan 2019 Pazar 16:30 GÜNCEL

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, 19 Mayıs'ın 100'üncü yılı için belirlenen logoyu eleştirdi.


ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, yaptığı açıklamada 19 Mayıs'ın 100'üncü yılı için belirlenen kurumsal logoda Samsun'un simgesi Atatürk Anıtının olmamasını eleştirdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belirlediği 19 Mayıs'ın 100'üncü yıl logosu ile ilgili açıklama yapan ADD Samsun Şube Başkanı Özkefeli,  "20 Nisan 2019 Günü Ulusal Basın yolu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Mücadelenin 100. Yılında tüm yıl boyunca kullanılacak kurumsal logoyu belirlediği haberini aldık ve logoyu gördük. 19 Mayıs 2019 Milli Mücadelenin 100. Yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrimize gelip Kurtuluştan Kuruluşa Milli Mücadeleyi başlatmasının yüzüncü yılında Atatürksüz bir logoyu kabul etmiyoruz. Atatürksüz bir tarih, Atatürksüz bir müfredat, Atatürksüz bir Anayasa yani Atatürksüz bir Türkiye olamayacağı gibi Atatürksüz bir Logo da olamaz" dedi.

Işık Özkefeli, 19 Mayıs'ın 100'üncü yıl logosu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Atatürkçü Düşünce Derneğinin de içinde bulunduğu elliyi aşkın dernek, sendika, oda ve demokratik kitle örgütleri bir araya geldik ve Samsun 100. Yıl Platformunu kurduk.  16 Ocakta da bir basın açıklaması ile kamuoyuna duyurduk. Platform Sivil Toplum kuruluşlarının, Samsun Halkının sesidir. Bu Platform logosunu yapmış ve duyurmuştur. Samsun Şehrinin simgesi ‘’Onur Anıtı’’ bizim logomuzdur. Cumhurbaşkanlığı Logosunu Atatürksüz olarak kabul edemeyiz. 19 Mayıs 1919 da güzel şehrimiz Samsun’a gelerek o destansı yürüyüşe başlayan; Kurtuluştan Kuruluşa inançla, azimle, Milli iradeye inanarak ve güvenerek, Tam Bağımsızlık ve Milli Egemenlik inancı ile yürüyen eşsiz ve tek liderimiz, büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu Cumhuriyetin geçmişi, bugünü ve geleceğidir. Özgürce, bağımsız yaşamın ve mücadelenin adıdır. Milli Mücadelenin 100. Yılında, Yüzüncü Yıla ve Atamıza yakışan kutlamaların Samsun’da olması için çalışıyoruz. Bu istek ve İnançta olduğunu düşündüğümüz Siyasi İktidarı da Atatürk Şehri Samsun’a ve Milli Mücadelenin kahramanlarına hassasiyete davet ediyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

19 Mayıs'ın 100'üncü yıl logosu ile Azerbaycan'ın kuruluş yıl dönümü logosu birbirine benziyor

19 Mayıs'ın 100'üncü yıl logosu ile Azerbaycan'ın kuruluş yıl dönümü logosu birbirine benziyor