04 Aralık 2021 Cumartesi

ADD SAMSUN ŞUBE'NİN ŞEHİTLERE SAYGI BULUŞMASINA İZİN VERİLMEDİ

ADD Samsun Şube'nin şehitlere saygı buluşmasına izin verilmedi

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, şehitler için Atatürk Anıtında bugün yapacakları şehitlere saygı buluşmasına izin verilmediğini açıkladı.

05 Mart 2020 Perşembe 14:33 GÜNCEL

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, İdlib şehitleri için bugün Atatürk anıtında yapacakları şehitlere saygı buluşmasına izin verilmemesi nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.


Dernek binasında açıklama yapan ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, "İdlib’de şehit olan kahraman askerlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve ulusumuza başsağlığı dileriz. “Milli Yas” ilan etmeyen, siyasi iktidarı kınıyoruz. Şehitlerimizi ”tane” ile ifade eden anlayıştan, böyle bir kararı da beklemiyoruz. Büyük Atatürk’ün kurduğu; laik, demokratik ve hukukun üstünlüğüne dayalı parlamenter sisteme derhal dönülmelidir. Bu konuda üzerimize düşeni yapacağız" dedi.

Açıklamasında Türkiye'nin 18 yıldır siyasal İslamcı zihniyeti ile yönetildiğini söyleyen ADD Samsun Şube Başkanı Özkefeli, ülkede rejimin değiştirildiğini ileri sürerken hukukun üstünlüğünün ise rafa kaldırıldığını belirtti.TERÖRLE MÜCADELEDE DEVLETİN YANINDAYIZ
Şehitlere saygı buluşmasına izin verilmemesi ile ilgili açıklamalarda bulunan ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, "Emperyal devletlerin desteklediği PKK, PYD ve YPG unsurlarıyla ve terörizmle mücadelede devletimizin yanındayız" derken "Şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı; yaralılarımıza da acil şifalar dileriz" diye konuştu.

ADD Başkanı Işık özkefeli, Samsun Atatürk Anıtında bugün yapacakları şehitlere saygı buluşmasına izin verilmemesi ile ilgili de şunları dile getirdi.
"Biz doğruyuz, doğruları savunuyor ve ifade ediyoruz. Yanlışa da yanlış diyoruz. Polisle karşı karşıya gelmek gibi bir kaygı ve endişe içinde olmadığımızı Güvenlik Şubeye bildirdik.  Çünkü bizim amacımız olay çıkarmak değil, millî değerimiz olan şehitlerimize tane ifadesiyle adeta küçümseyenlere bir nevi cevap vermekti. Ama Atatürk Anıtına inmemiz engellendi. Belli ki bizim sokağa çıkmamız dan korkuyorlar. Ama devletimize ve vatanımıza sahip çıkmak için çıkıyoruz. Bizler, şehitler vermiş bir büyük kurumu temsil ediyoruz, dolayısıyla, şehitlerimize sahip çıkmak da bize düşer. Bu davranış Samsun Valiliğine Milli Mücadele Şehrinde yakışmadı. Bu zihniyeti kınıyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'tan Engin Özkoç'a 'Edep yoksunu' tepkisi

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'tan Engin Özkoç'a 'Edep yoksunu' tepkisi