19 Ocak 2022 Çarşamba

ADD SAMSUN ŞUBESİ HURDACI İLE 5000 LİRAYA ANLAŞTI ATATÜRK HEYKELİNİ ALMAYA GİDECEKLER

ADD Samsun Şubesi hurdacı ile 5000 liraya anlaştı Atatürk heykelini almaya gidecekler

Samsun'da Atatürk heykelinin hurdacıya satıldığı iddiaları üzerine yapılan açıklamada heykelin tamir için verildiği belirtilirken bu seferde ADD Samsun Şubesinin hurdacı ile 5000 liraya anlaşarak heykeli almaya gideceği gündeme geldi.

04 Şubat 2021 Perşembe 00:08 GÜNCEL

Samsun'da Atatürk heykelinin hurdacıya satıldığı iddiası krize neden oldu. Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi, hurdacıya satıldığı ileri sürülen heykeli almaya gidecek.


CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel ve ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli, Atatürk heykelinin hurdacıya satıldığını gündeme getirirken, Samsun Emniyet Müdürlüğü konuyla ilgili iddialar üzerine "Atakum ilçesi Atakepe mahallesi Çobanlı mevkiinde bulunan Emniyet Müdürlüğümüze ait spor salonunda tadilat, tamirat ve çevre düzenlemesi yapıldığı sırada, spor salonunun önünde bulunan Atatürk heykelinin bakalit gövdesinde çatlaklar meydana geldiği ve demir ayaklarının paslanarak kırılmış olduğu görüldüğünden ve yerinde tamiri mümkün olmadığından Tekkeköy Sanayi Sitesinde bulunan demirciye tamir ve tadilat için gönderilmiştir. Tadilat işlemi bittiğinde Atatürk heykeli eski yerine konulacaktır. Basına yansıyan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" açıklaması yapmıştı.Samsun Emniyet Müdürlüğünün bu açıklamasının ardından hurdacıya satıldığı gündeme gelen Atatürk heykeli ile ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli'nin hurdacı ile telefon görüşmesi yaptığı ve heykeli satın almak istediklerini belirttiği, tamir için heykelin bırakıldığı açıklanan hurdacının ise ADD Başkanı Özkefeli'ye 5000 lira fiyat verdiği ileri sürüldü. Işık Özkefeli'nin hurdacı ile verdiği 5000 lira fiyatta anlaştığı ve sabah saatlerinde Tekkeköy ilçesine giderek hurdacıdan heykeli alacağı öğrenildi.

Öte yandan CHP Meclis üyesi Atila Tekcan'da yaptığı açıklamada hurdacıya satıldığı gündeme gelen Atatürk heykelini almaya gideceklerini söyledi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

ADD Samsun Başkanı Özkefeli Atatürk heykelini almaya gitti ama polisler satılık değil dedi

ADD Samsun Başkanı Özkefeli Atatürk heykelini almaya gitti ama polisler satılık değil dedi