29 Eylül 2020 Salı

ADİL ÖKSÜZ'ÜN SAMSUN DEĞİL KONYA'DAN FİRAR ETTİĞİ KESİNLEŞTİ

Adil Öksüz'ün Samsun değil Konya'dan firar ettiği kesinleşti

Firari FETÖ'cü Adil Öksüz'ün Almanya'ya hangi şehirden kaçtığı belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, Adil Öksüz'ün firar etmeden önce en son Konya'da izine rastlandığını açıkladı.

30 Ağustos 2017 Çarşamba 18:49 GÜNCEL
Firari FETÖ'cü Adil Öksüz'ün Almanya'ya Konya üzerinden kaçtığı kesinleşti. Adil Öksüz'ün Samsun'dan kaçırıldığı iddiası ise yeni gelen bilgilerle çürütülmüş oldu.

Adil Öksüz'ün, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ve İlkadım Belediye Başkan Tok’un yardımıyla Samsun Yeşilyurt Limanından kaçırıldığı iddia ediliyordu. Öksüz’ün Konya Askeri Üssünden Almanya'ya kaçırıldığı anlaşıldı. 

SAVCILIK SORUŞTURMA AÇMIŞTI 

Takvim Gazetesi yazarı Bülent Erendaç'ın, NATO Gladyosu teröristbaşı Fetullah'ın beyin adamı Adil Öksüz ile ilgili ortayla çıkardığı verilerin ardından Samsun da rahat bir nefes aldı. Bilindiği gibi Adil Öksüz’ü, Samsun Milletvekillerinden Fuat Köktaş ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un Yeşilyurt limanında Gürcistan'a kaçırdığı iddia ediliyordu. Konuyla ilgili Samsun Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma da böylece akamete uğramış oldu.  

SAMSUN’DAN DEĞİL KONYA’DAN

Medyaveri.com'un haberine göre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, katıldığı bir televizyon programında, ABD Başkonsolosluğu'nun Adil Öksüz'ü sürpriz bir telefon numarasından aramalarına ilişkin çok çarpıcı bilgiler verdiğini ifade eden Gazeteci Erendaç, ABD gizli servisi CIA ajanı olduğu iddia edilen Adil Öksüz'ün, Samsun veya İncirlik ABD üssünden değil Konya askeri üssünden Almanya'ya kaçırıldığı yolunda istihbarat alındığını söyledi.

ALMANYA İLTİCAYI KABUL ETTİ

Ankara'daki Akıncılar Üssü'nden firar eden Adil Öksüz'ün Konya'dan kaçırılmış olduğuna ilişkin, önemli bir ipucuna ulaştığını söyleyen Erendaç, “Sadece Adil Öksüz 'ü yakalamak için görevlendirilmiş çok yetenekli Atmaca TİM'ine 2 ay önce çok önemli bir bilgi gitmiş. Söz konusu ihbarda "Adil Öksüz Konya civarında" ihbarı varmış. İlgili birimler, Konya'yı 2 aydan bu yana mercek altına yatırmış. Çok yönlü çalışmaların devam ettiği sırada Adil Öksüz'ün Almanya'ya kaçırıldığı ve ilticasının kabul edildiği haberleri Ankara'ya ulaşmış” dedi. 

GAZETECİLER YARGILANIYOR

Adil Öksüz’ün Samsun Yeşilyurt Limanından Gürcistan’a kaçırıldığını iddia eden Aydınlık Gazetesi, bu iddiasını kanıtlayamayınca AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ve İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok tarafından mahkemeye verilmişti. Adil Öksüz'nü Samsun'dan kaçırıldığı ile ilgili haberini tekzip etmek zorunda kalan gazete hakkında açılan davanın sürdüğü öğrenildi. Öte yandan konuyla ilgili Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, Samsun’daki bazı gazetecilerin ifadeleri alınmış, bu haberin kimler tarafından servis edildiği araştırılmıştı. Konuyla ilgili başlatılan soruşturmanın devam edip etmeyeceği bilinmiyor.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, 1 Eylül Dünyü Barış Günü açıklaması yaptı

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, 1 Eylül Dünyü Barış Günü açıklaması yaptı