17 Ocak 2021 Pazar

AFAD GÖREVLİLERİ ELAZIĞ'DA 45 KİŞİYİ SAĞ KURTARDI! İYİ Kİ VARSIN AFAD

AFAD görevlileri Elazığ'da 45 kişiyi sağ kurtardı! İyi ki varsın AFAD

Samsun AFAD görevlilerinin de katıldığı Elazığ'da depreminde ki arama kurtarma çalışmaları kapsamında 45 kişinin enkaz altından sağ olarak kurtarıldığı açıklandı.

27 Ocak 2020 Pazartesi 17:41 GÜNCEL

Elazığ'da yaşanan deprem sonrası bölgeye giden 3 bin  3 bin 433 arama kurtarma personeli,  45 kişiyi kurtardı.


Elazığ'da meydana gelen deprem sonrası Samsun'dan 20 görevlinin de bulunduğu 3 bin 433 AFAD perseneli, Elazığ'da günlerdir fedakarca çalışarak 45 kişiyi sağ kurtardı. Merkez üssü Elazığ-Sivrive olan 6.8 büyüklüğündeki depremde 41 kişi hayatını kaybederken, bölgeye giden AFAD görevlileri deprem bölgesinde enkaz altında kalan 45 kişiyi ise sağ kurtardı.

Samsun'dan 20 arama kurtarma personeli ile 3 canlı arama köpeği, iki adet tam donanımlı ak aracı, 2 adet arazi aracı, 1 lojistik nakil aracı deprem nedeniyle Elazığ'a giderken. Samsun Valiliği depremzedeler için  Samsun AFAD Lojistik Deposundan ayrıca Elazığ'a 9 tır ile bin 80 adet çadır ve 1 tır ile 4 bin 680 battaniye gönderildiğini yine depremin yaşandığı Malatya'ya ise 518 adet yatak  ulaştırıldığını açıkladı.

Öte yandan depremin yaşandığı Cuma gününden bu yana enkaz altında kalanları kurtarmak için ellerinden geleni yapan arama kurtarma ekiplerine, Elazığ'da veda töreni düzenlendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ne Uludağ ne de Palandöken! Bu izdihamın adresi Ladik-Akdağ Kayak Merkezi

Ne Uludağ ne de Palandöken! Bu izdihamın adresi Ladik-Akdağ Kayak Merkezi