25 Mayıs 2019 Cumartesi

AFRİN GAZİSİ SAMSUNLU UZMAN ÇAVUŞ TAYFUN BOLAT: İYİLEŞİP GERİ GİTMEK İSTİYORUM

Afrin gazisi Samsunlu uzman çavuş Tayfun Bolat: İyileşip geri gitmek istiyorum

Afrin'de Zeytin Dalı Harekatındaçıkan çatışmada havan topundan gelen şarapnel parçaları ile yaralanarak gazi olan Samsunlu uzman çavuş Tayfun Bolat, biran önce sağlığına kavuşarak silah arkadaşlarının yanına dönmeyi istediğini söyledi.

07 Şubat 2018 Çarşamba 19:50 GÜNCEL

Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatının 10'uncu gününde Kuru Tepe mevkisinde çıkan çatışmada iki silah arkadaşı yanında şehit olan Samsun uzman çavuş Tayfun Bolat, "Kalbim de aklım da hep silah arkadaşlarımda" dedi.


Samsun'da tedavi gören Afrin gazisi Tayfun Bolat, yaptığı açıklamada, 2014 yılında göreve başladığını, Güneydoğu, Doğu Anadolu bölgeleri ile Fırat Kalkanı Harekatı'na katıldıktan sonra Zeytin Dalı Harekatı’nda Suriye'ye ilk giren birlikte bulunduğunu söyledi.

Harekatın 10'uncu gününde Kuru Tepe mevkisini ele geçirirken çıkan çatışmada iki silah arkadaşını şehit verdiklerini ve kendisiyle 9 silah arkadaşının da yaralandığını belirten Tayfun Bolat, "PYD unsurları ile çatışmaya girdik. Orada tim komutanım Piyade Üstçavuş Fatih Mehmethan ile bir arkadaşım şehit oldu. Aynı havan topundan gelen şarapnel parçaları ile yaralandım. Helikopter ile Hatay'a tedaviye götürüldüm." dedi.

Hastanede kendisiyle yakından ilgilenildiğini, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın da ziyaretine geldiğini anlatan Bolat, ayağındaki şarapnel parçalarının alınması için Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildiğini, burada da kuvvet komutanlarının kendilerine moral ziyaretinde bulunduğunu hatırlattı.Çocuklarımızın geleceği için vatanımızı korumak zorundayız

Tayfun Bolat, Afrin'de görev yapan silah arkadaşları ile sürekli görüştüğüne işaret ederek, şöyle devam etti:

"Onların yanında değilim ama sivilde işleri olduğunda beni arayarak işlerini halletmeye çalışıyorum. İnşallah en kısa zamanda iyileşip tekrar aralarına katılırım. Vatanımız için savaşırım. Kalbimde aklımda hep silah arkadaşlarımla birlikte. Çocuklarımızın geleceği için vatanımızı korumak zorundayız. Gereken her şeyi yapacağız Allah'ın izniyle. Silah arkadaşlarım halen Kuru Tepe mevkisinde ve ilerlemeye devam ediyorlar. Bizim moralimizi hiçbir şey bozamaz. Şehit verdiğimizde üzüntü yaşıyoruz ama şartlar ne olursa olsun biz görevimizi yapmaya devam ediyoruz. Başka vatanımız yok sonuna kadar vatanımızı koruyacağız."Eşimle gurur duyuyorum

Gazi eşi Yasemin Bolat da eşinin önemli operasyon ve harekatlarda görev yaptığını, zaman zaman endişe ettiğini ama onunla gurur duyduğunu belirterek, "Eşim iyileştikten sonra geri dönmek istiyor. Bizim için zor olsa da onun tercihi" diye konuştu.

Torunumu da gönderirim

Gazinin babası Kenan Bolat da 2 kız ve bir erkek çocuğu olduğunu kaydederek, "Sadece oğlumu değil torunumu da aynı görevi yapması halinde seve seve Afrin'e gönderirim. Oğlumla gurur duyuyorum. Benim oğlum ve asker arkadaşları vatanı korumak için mücadele ediyor. Onlar orada bu savaşı vermezse biz evimizde rahat oturamayız." ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun OMÜ'de AR-GE projelerine 17 milyon TL destek verildi ama ortada bir şey yok

Samsun OMÜ'de AR-GE projelerine 17 milyon TL destek verildi ama ortada bir şey yok