18 Haziran 2019 Salı

AFRİN'E GİDEN 44 KİŞİLİK POLİS ÖZEL HAREKAT TİMİ SAMSUN'A DÖNDÜ

Afrin'e giden 44 kişilik polis özel harekat timi Samsun'a döndü

Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatına katılmak üzere Afrin'e giden 44 kişilik polis özel harekat timi, 78 gün sonra görev yerleri olan Samsun'a dönerek ailelerine kavuştu.

11 Mayıs 2018 Cuma 18:57 GÜNCEL

Samsun Valiliği, Samsun'dan Zeytin Dalı Harekatına destek için Afrin'e giden 44 kişilik polis özel harekat timinin vukuatsız olarak görev yerlerine döndüğünü açıkladı.


Samsun'dan Afrin'e giden 44 kişilim polis harekat timi, Samsun'da aileleri tarafından karşılandı. Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de ki görev süreleri sona eren Samsun Polis Harekat timi, mehter marşı ile karşılandı. 

Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Afrin'den dönen Samsun Polis Harekat timi polisleri ile ilgili şu bilgiler verildi.
"Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğümüzden (44) kırk dört tam teçhizatlı Özel Harekat personeli 22/02/2018 tarihi itibari ile Suriye/Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı Operasyonuna katılmak üzere geçici olarak görevlendirilmiş olup; Suriye/Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı Operasyonuna katılan personellerimizin 10/05/2018 tarihi itibari ile görevleri sonlandırılmış ve Operasyona katılan personellerimiz görev hitamı 10/05/2018 günü saat 20.30’da Özel Harekat Şube Müdürlüğümüze vukuatsız olarak intikal etmişlerdir. Personellerimizin Şubeye intikalleri esnasında; Başta İl Emniyet Müdürümüz Sayın Vedat YAVUZ, Emniyet Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, Teşkilatımızın çeşitli birimlerinden personellerimiz, kendi Şube personellerimiz, görevden dönen personellerimizin eşleri, çocukları, anne babaları, hısım akrabaları, komşularının katılımlarıyla, Şube Müdürlüğümüz bahçesinde Mehter Marşı ile karşılanmış, kendileriyle kucaklaşıp, Kuran-ı Kerim okunması, Kurban kesimi ve Kurban Duası sonrasında evlerine uğurlanmışlardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Muharrem İnce: Her yıl 10 bin gencimizi yurt dışına göndereceğim

Muharrem İnce: Her yıl 10 bin gencimizi yurt dışına göndereceğim