19 Ekim 2021 Salı

AFYONKARAHİSAR BİYOKÜTLE SANTRALİNDE ÇIKAN YANGINA NE SEBEP OLDU! OKE AÇIKLAMA YAPTI

Afyonkarahisar Biyokütle Santralinde çıkan yangına ne sebep oldu! OKE açıklama yaptı

Oltan Köleoğlu Enerji(OKE) şirketi, Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde bulunan Biyokütle Enerji Santralinde çıkan yangın ile ilgili kamuoyuna bilgilendirme açıklaması yaptı.

04 Mayıs 2021 Salı 17:47 GÜNCEL

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde bulunan Biyokütle Enerji Santralinde çıkan yangına neyin sebep olduğu ile ilgili Oltan Köleoğlu Enerji firmasından açıklama yapıldı.


Oltan Köleoğlu Enerji firması yaptığı açıklamada Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde yer alan Biyokütle Enerji Santralinde 4 farklı noktada yangın çıktığını belirterek, konuyla ilgili şu bilgileri verdi.

"Afyonkarahisar ili Çay ilçesinde bulunan Biyokütle Tesisimizde dün akşam saatlerinde çıkan yangın, tarımsal atık olarak değerlendirdiğimiz ağaç köklerinin, odun ve tomrukların depolandığı alanda başlamıştır. Yangın, yanma ihtimali oldukça düşük olan, toprağı yoğun ve nem oranı yüksek ağaç köklerinin olduğu alanda ve 4 farklı noktada aynı anda çıkmıştır. Jandarma ve olay yeri inceleme ekipleri yangının çıkış nedenini incelenmeye devam etmektedirler. Herhangi bir can kaybının olmadığı yangında olağanüstü yangın sistemlerine sahip olmamız yangını 2 saat içinde kontrol altına almamızı sağlamış olup tesise sıçrama olmamıştır. Yangının kontrol altına alınmasında “büyük bir fedakarlıkla çalışan, bizlere yıllardır ürünlerini veren yöre halkına, çiftçilerimize, devletimize, yerel yönetimlerimize, tedarikçilerimize ve çalışanlarımıza sonsuz teşekkürler. Konuya ilişkin süreci önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağımızı belirtiriz. Saygılarımızla Oltan Köleoğlu Enerji"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir kapalı esnaflara bin lira maddi destek verecek

Samsun Büyükşehir kapalı esnaflara bin lira maddi destek verecek