20 Temmuz 2019 Cumartesi

AHMET ÇAKAR BEYAZ FUTBOL'DA O SÖZLERİ İLE BAFRALILARI KIZDIRDI

Ahmet Çakar Beyaz Futbol'da o sözleri ile Bafralıları kızdırdı

Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol programında eski hakem Ahmet Çakar'ın Bafralılarla ilgili söylediği sözler tepki çekti. Bafra Dernekler Federasyonu Beyaz TV kanalına ihtar yazısı gönderdi.

06 Kasım 2018 Salı 13:28 GÜNCEL

Eski hakem Ahmet Çakar'ın Beyaz Futbol programında Bafralılarla ilgili söylediği sözler Bafralıları kızdırdı. 


Ahmet Çakar'ın Beyaz TV kanalında yayınlanan Beyaz Futbol programında "Benim de Bafralı bir arkadaşım var. O da böyle çok Bafralı raconları kesiyordu. Sonra ona Bafralı raconu kestik" şeklinde sözler söylemesi Bafra Dernekler Federasyonunun tepkisini çekti.

Bafra Dernekler Federasyonu, Beyaz Tv kanalına avukat Afşin Hatipoğlu aracılığı ile ihtar göndererek Ahmet Çakar’ı özür dilemeye davet etti. Bafra Dernekler Federasyonu tarafından Beyaz TV'ye gönderilen ihtarda, "Kanalınızda yayınlanan Beyaz Futbol isimli spor programının 3.11.2018 tarihli yayınında, spor yorumcusu Ahmet Çakar; "Benim de Bafralı bir arkadaşım var. O da böyle çok Bafralı raconları kesiyordu. Sonra ona Bafralı raconu kestik" Şeklinde spor muhtevasıyla ilgisiz belli bir şehrin kültürüne ve insanlarına yönelik aşağılayıcı ifadeler kullanmıştır. Binlerce yıllık tarihi ile Karadeniz'in eşsiz kültürünü temsil eden Bafra'nın bir futbol programında haketmediği şekilde isminin geçmesi Bafralı olmak ile övünç duyan yüz binlerce hemşerimizde derin bir üzüntüye sebep olmuştur. Hitit Medeniyeti'nden, Bizans İmparatorluğu'na, Selçuklu Devleti'nden Osmanlı İmparatorluğu'na ve büyük bir onurla Türkiye Cumhuriyeti'ne ulaşmayı başaran Bafra Kültürü, Ahmet Çakar'ın futbol yorumuna feda edilemeyecek kadar büyük bir uygarlığın mirasını taşımaktıdır. Bafralı racon insanı değil, gönül insanıdır. Bunun en güzel işaretini de Bafralı Neyzen Tevfik vermiştir. Şehrimizde ve hemşerilerimizde infiale yol açan bu talihsiz beyanın yine aynı programda hemşerilerimizden özür dilenerek telafi edilmesini bekliyoruz. Tüm nezaketimizle yaptığımız bu uyarımızın nezdinde karşılık bulmaması halinde, her türlü hukuki yola başvuracağımızı, yasal haklarımız saklı kalmak üzere ihtar ederiz" denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

kemal demır

07 Kasım 2018 Çarşamba 17:12

bafralıya bafraya dil uzatanı utandırırız

Mustafa kul

07 Kasım 2018 Çarşamba 02:33

Ben yurtdisinda yasayan vatandas olarak ne kadar spor camiasindan emekli olan varsa saygi bu turkiyede gecerlimi yok uslublari deyisiyo kendilerine saygi duyulcak bir taraf birakmiuorlar elestiri yaparsin fakat asagilama yapamasdin onun icinde 3 kurusluk adam haline gelirsin bu arkadaslari veya anileri uyarmsk lazim ornek olmalari icin

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İşte Samsunlu ünlü iş adamları Tanrıverdi kardeşlerin FETÖ soruşturmasında verdikleri ifadeler

İşte Samsunlu ünlü iş adamları Tanrıverdi kardeşlerin FETÖ soruşturmasında verdikleri ifadeler