25 Eylül 2021 Cumartesi

AK PARTİ İL BAŞKAN YARDIMCISI FETÖ'DEN CEZA ALAN İŞ ADAMININ YANINDA ÇALIŞIYOR İDDİASI

AK Parti İl Başkan Yardımcısı FETÖ'den ceza alan iş adamının yanında çalışıyor iddiası

Samsun'da AK Parti İl Başkan Yardımcısının FETÖ'den ceza alan bir iş adamının yanında maaşlı olarak çalıştığı iddiası gündeme geldi.

10 Aralık 2019 Salı 15:23 GÜNCEL

Samsun AK Parti İl Yönetiminde bir başkan yardımcısının FETÖ davasından ceza alan bir iş adamının yanında çalıştığı iddiası şaşkınlık yarattı.


AK Parti Samsun İl Başkanlığında bir başkan yardımcısının FETÖ'den yargılanan ve ceza alan bir iş adamının yanında çalıştığı iddiası şoke etti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ ile ilişkili, FETÖ'den yargılanıp ceza alan kişilerin partiden temizlenmesi, partiye yaklaştırılmaması, FETÖ ile ilişkisi olanların ise ifşa edilmesi yönünde geçmiş yıllarda sık sık uyarılarda bulunurken, Samsun İl Başkanlığında bir il başkan yardımcısının FETÖ davasından yargılanıp ceza alan bir iş adamının yanında maaşlı olarak çalıştığı iddiası siyasi kulislerin gündemine bomba gibi düştü.

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun yönetiminde başkan yardımcısı olarak görev yapan partilinin, FETÖ davasında mal varlığına tedbir konulan ve yargılandığı FETÖ davasında 6 yıl 3 ay hapis cezası alan (Beraat edip etmediği bilinmiyor) iş adamının yanında maaşlı olarak çalıştığı ve işverenin FETÖ'den ceza alan isimler arasında olduğunun ise partide bilindiği öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Dava adami

10 Aralık 2019 Salı 16:19

O da bisey mi? Kız kardeşi ve eniştesi fetöden ağır cezada yargılanan ilçe başkanları var

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun AK Parti'de flaş gelişme! Kavak İlçe Yönetimi topluca istifa etti

Samsun AK Parti'de flaş gelişme! Kavak İlçe Yönetimi topluca istifa etti