04 Mart 2021 Perşembe

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANLIĞI, HASAN UZUNLAR'I KESİN İHRAÇ İSTEMİ İLE DİSİPLİNE SEVK ETTİ

AK Parti Samsun İl Başkanlığı, Hasan Uzunlar'ı kesin ihraç istemi ile disipline sevk etti

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Atatürk'e hakaretten ceza alan ve MHP'ye de hakaret ettiği gündeme gelen AK Partili Meclis üyesi Hasan Uzunlar'ın kesin ihraç istemi ile parti disiplin kuruluna sevk edildiğini açıkladı.

17 Ağustos 2020 Pazartesi 22:36 GÜNCEL

Samsun'da Atatürk'e hakaret etmekten mahkemece ceza verilen AK Partili Meclis üyesi Hasan Uzunlar, AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından kesin ihraç istemi ile disipline sevk edildi.AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı sonrası, Atatürk'e hakaretten ceza alan ve MHP'ye de sosyal medya paylaşımları ile hakaret ettiği gündeme gelen AK Partili Meclis üyesi Hasan Uzunlar ile ilgili bir açıklama yayımladı.

AK Parti SAmsun İl Başkanı Ersan Aksu açıklamasında; sosyal medya paylaşımları nedeniyle, daha önce Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekilliği ve İlkadım Belediyesi Grup Başkanvekilliği görevlerinden alınan Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Uzunlar'ın partimizden kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini belirtti.

Başkan Aksu şunları kaydetti:
"Parti üyemiz Hasan Uzunlar, kamuoyunun da malumu olduğu üzere, sosyal medyada gerçekleştirdiği bir takım paylaşımlar sonrası, Büyükşehir Belediyesi ve İlkadım Belediyesi Grup Başkanvekiliği görevlerinden alınmıştı. Cumhur İttifakı kurduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi hakkında ve öncesinde Atatürk hakkında, parti kuruluş ilkeleri ve politikalarına aykırı değerlendirmelerinin yer aldığı paylaşımlarla ilgili; İl Yönetim Kurulumuz, Hasan Uzunlar'ın kesin ihraç talebiyle Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine karar vermiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atatürk ve MHP'ye hakaret eden Hasan Uzunlar'ın ihraç talimatı Erdoğan'dan geldi

Atatürk ve MHP'ye hakaret eden Hasan Uzunlar'ın ihraç talimatı Erdoğan'dan geldi