24 Temmuz 2019 Çarşamba

ALMANYA'DA YAŞAYAN SAMSUNLULAR SATTIKLARI YİYECEKLERİN GELİRİNİ TSK VAKFINA BAĞIŞLADI

Almanya'da yaşayan Samsunlular sattıkları yiyeceklerin gelirini TSK vakfına bağışladı

Almanya'da yaşayan Samsun'un Tekkeköy ilçesi doğumlu vatandaşlar Mehmetçiklere destek olmak için pişirip sattıkların yiyeceklerin parasını Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağışladı.

08 Mayıs 2018 Salı 16:07 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy ilçesi doğumlu olan ve Almanya'da yaşayan vatandaşlar mutfakta yaptıkları lahmacun ve yiyecekleri satarak elde ettikleri tüm geliri Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağışladılar. 


Samsun'un Tekkeköy İlçesi Köprübaşı Mahallesi doğumlu olan  ve yıllardır Almanya’da yaşayan vatandaşlar Almanya Hildesheim Selimiye Merkez Camisinde pişirerek sattıkları yiyeceklerden elde ettikleri 18 bin lirayı Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfının hesabına yatırdı.Ülkenin güvenliğini sağlamak için emek harcayan Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının ve askerlerin her daim yanlarında olduklarını ifade eden Almanya-Hildesheim Selimiye Merkez Camii dernek Başkanı Süleyman Sönmez, “Gurbette yaşamamıza rağmen kalbimiz,  gözümüz kulağımız her daim memleketimizde. Dernek olarak bizlerde kahraman askerlerimize destek olmak istedik. Derneğimiz kadın kollarının camiimizin altında yaptıkları ürünleri cemaate satarak kazandıkları parayı Mehmetçiğe destek olmak için bağışlama kararı aldı. Memlekete döner dönmez Tekkeköy İlçe Jandarma Komutanlığımıza müracaat ederek topladığımız yaklaşık 18 bin lirayı bağışlamak istediğimizi ilettik. Tekkeköy İlçe Jandarma Komutanımızda bizlere parayı Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağış yapabileceğimizi söyledi. Bizlerde derneğimiz adına askerlerimize, Mehmetçiğimize destek olmak onların her daim yanında olduğumuzu göstermek maksadıyla parayı bağışladık. Bu para tamamen kadın kollarımızın kendi el emeği göz nuru çalışmaları sonucu toplanmış gönülden gelen bir destektir. Vatanımız için, bayrağımız için, TSK için elimizden gelen her türlü çalışmayı yürütmeye devam edeceğiz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor Çalıştayı'nın yapılacağı tarihi İshak Taşçı açıkladı

Samsunspor Çalıştayı'nın yapılacağı tarihi İshak Taşçı açıkladı