24 Ocak 2022 Pazartesi

ANIL BADEM AÇIKLADI! 20 BİN ÇİFTÇİYE HER YIL 100 MİLYON LİRA GELİR DESTEĞİ SAĞLANACAK

Anıl Badem açıkladı! 20 bin çiftçiye her yıl 100 milyon lira gelir desteği sağlanacak

Oltan Köleoğlu Enerji (OKE) Yatırım Koordinatörü Anıl Badem, 12. Uluslararası Enerji Kongresi’nde yaptığı açıklamada Samsun'un Çarşamba ilçesinde kurulacak biyokütle enerji santrali ile 20 bin çiftçiye her yıl 100 milyon lira civarında gelir desteği sağlanacağını açıkladı.

19 Kasım 2019 Salı 18:44 GÜNCEL

Oltan Köleoğlu Enerji (OKE) Yatırım Koordinatörü Anıl Badem, Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji Santralinin çevreci bir yatırım olduğunu söyledi, çiftçilere ise her yıl santralin 100 milyon lira gelir desteğinin olacağını açıkladı.


12. Uluslararası Enerji Kongresi’nde konuşan Oltan Köleoğlu Enerji Yatırım Koordinatörü Anıl Badem, hızlı bir artış gösteren nüfus ve sanayileşmenin enerji ihtiyacını da beraberinde getirdiğine dikkat çekerek, enerjinin çevresel kirliliğe yol açmadan sürdürülebilir olarak sağlanabilmesi için kullanılması gereken kaynakların başında ise biyokütlenin geldiğini belirtti. 

Biyokütlenin aynı zamanda çevreci bir enerji olduğunu ifade eden OKE Yatırım Koordinatörü Badem şunları söyledi:

“Biyokütle enerjisi fosil yakıtlara olan bağımlılığı azaltması, yeni iş imkanları sağlayarak kırsal kesimlerdeki sosyal ve ekonomik koşulları canlandırması yönü ile çevre dostu, yenilenebilir, sürdürülebilir, verimli ve güvenilir bir enerji kaynağı olarak kabul edilmektedir. Biz de bu nedenle Oltan Köleoğlu Enerji olarak biyokütleye büyük önem vermekteyiz. Bu hedef doğrultusunda daha verimli ve daha çevreci projeler üretmeye devam edeceğiz.”

Anıl Badem konuşmasını;  “Biyokütlenin ülkenin enerji ihtiyacının giderilmesine katkı sağlamasının yanında, atıkların hem çevre temizliğine katkı sağlayacağını, hem de üreticinin bu atıklar üzerinden hatırı sayılır bir gelir elde edeceğini kaydeden Anıl Badem; “Mısır, fındık, ayçiçek, çeltik sapı, kavak kökleri gibi birçok ürünün atıkları biyokütle enerji santralinde temiz elektrik enerjisine dönüştürülecektir.  Tarlada anız yakımı ile verilen doğaya verilen zararın da önüne geçilecektir” diye tamamladı. 

OKE tarafından Samsun’un Çarşamba ilçesinde kurulumuna başlanan biyokütle enerji santrali, bitkisel atıkların değerlendirilmesi ile yaklaşık 20 bin çiftçiye her yıl 100 milyon lira civarında gelir desteği sağlayacak. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemil Deveci kırsal kalkınma yol haritasını açıkladı! Üretici kazanacak, Atakum kazanacak

Cemil Deveci kırsal kalkınma yol haritasını açıkladı! Üretici kazanacak, Atakum kazanacak