20 Ocak 2022 Perşembe

ANKARA-SİVAS HATTI 4 EYLÜL'DE AÇILIYOR! SAMSUNLULAR YÜKSEK HIZLI TREN'İ BEKLİYOR

Ankara-Sivas hattı 4 Eylül'de açılıyor! Samsunlular Yüksek Hızlı Tren'i bekliyor

Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattının 4 Eylül'de açılacağı açıklanırken, Yüksek Hızlı Tren'in(YHT) Samsun'a da gelmesi bekleniyor.

03 Mayıs 2021 Pazartesi 13:29 GÜNCEL

Samsunlular yıllardır geldi, geliyor, gelecek denilen Yüksek Hızlı Treni bekliyor.


Ankara-Samsun arası mesafeyi iki buçuk saate düşüreceği açıklanan Yüksek Hızlı Tren'e ait istasyonun ise Canik ilçesinde bulunan İŞGEM Merkezinin arkasında ki yerde yapılacağı duyurulmuştu.

Yüksek Hızlı Tren'in Samsun'da ki geçiş güzergahları arasında ise daha önce Havza İlçesi’ne bağlı Çeltek, Paşapınarı, Mısmılağaç, Tuzla, Karageçmiş ve Bekdeğin Mahallesi’nde, Kavak İlçesi’ne bağlı Çukurbük, Kayabaşı, Doruk, Karadağ, Üçhanlar, Kuzulan, Muratbeyli, Dura, Yukarıçirişli, Aşağıçirişli, Tatarmuslu, Tabaklı, Kurşunlu, Germiyan ve Güneyce Mahalleleri’nde ve Canik İlçesi’ne bağlı Kaleboğazı, Demirci köyü ve Derebahçe Mahallesi’nde istasyonlarının yer alacağı gündeme gelmişti.

Samsun-Ankara arası Yüksek Hızlı Tren projesi ile ilgili geçmiş yıllarda sık sık açıklamalar yapılırken, projenin son aşamasının ne olduğu konusunda ise net bir bilgi yok. Samsunlular, Yüksek Hızlı Treni beklemeye devam ederken Ankara-Sivas arası Yüksek Hızlı Tren hattının 4 Eylül tarihinde açılacağı bildirildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

Samsunlu

21 Ağustos 2021 Cumartesi 13:53

Samsuna senelerdir hızlı tren gelecek deyip duruyorlar ama yok yok

Vatan DAŞTAN

05 Mayıs 2021 Çarşamba 12:09

yerli uçak yalanı afişli seçimleri de unutmadık.daha samsun-sivas normal tren hattı yük taşımaya açıldı(ydı, hiç görmedim) yolcu taşımaya açılacak 5 yıldır...

cevdet

04 Mayıs 2021 Salı 10:27

Trabzona gelmeden samsun a gelmez hayal kurmayın samsunlu bakan olmazsa böyle olur

Ali balbal

04 Mayıs 2021 Salı 00:29

Gelir birgun. Ben herzaman soyluyorum yine sozumun arkasindayim. Samsuna hizli trenin gelmesi icin hersey hazir ve bitti. Sadece yapim ihalesini bekliyor. Evet sozumun arkasindayim. Surekli secim yatirimi yapiliyor ve proje surekli oteleniyir. Neden ? Cunki bu hukumetin Samsuna karsi tavri var. Samsunun yerinde baska bir sehir olsaydi simdiye kzdar bitmisti. M vekillermi al birini vur otekine. Agizlarindan bir kelime cikiyormu proje hakkinda. Cunku Samsun onlarin umurunda degil. Sadece saf Samsi

serkan

05 Mayıs 2021 Çarşamba 10:11

Şakamısın sen.Nedemek her şey hazır..Gerçek şu :Hiçbir şey hazır değil..Siz neyin sözünü veriyorsunuz

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a verilen Hızlı Tren müjdesi 2019 yılında hayata geçecekti! Yıl 2021 yıl oldu

Samsun'a verilen Hızlı Tren müjdesi 2019 yılında hayata geçecekti! Yıl 2021 yıl oldu