18 Eylül 2021 Cumartesi

ASİYAD İLE GAZİ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA GÜÇLÜ GELECEK PROJESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

ASİYAD ile Gazi Üniversitesi arasında Güçlü Gelecek Projesi protokolü imzalandı

Ankara Samsun Sanayici İş Adamları ve Yöneticileri Derneği (ASİYAD) ve Gazi üniversitesi arasında Sağlam Adımlar Güçlü Gelecek Projesi kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

04 Eylül 2021 Cumartesi 10:02 GÜNCEL

ASİYAD Başkanı Osman Yılmaz ile Gazi Üniversitesi Rektörü Musa Yıldız bir araya gelerek, Samsunlu gençlerin istihdamı ve iş hayatına atılmaları ile ilgili Sağlam Adımlar Güçlü Gelecek Projesinin protokolünü imzaladı.


İmzalanan protokol ile hayata geçecek Sağlam Adımlar Güçlü Gelecek Projesi kapsamında, Ankara'da bulunan genç Samsun'luların kişisel kapasitelerini geliştirme, kariyer planlamalarını destekleme, mesleki bilgilerini güçlendirme, istihdam edilme olanaklarını arttırma ve iş hayatına iyi bir başlangıç yapmalarına katkıda bulunmalarını amaçlayacak. Bu kapsamda seminer ve kurslar düzenlenecek.

ASİYAD bünyesindeki iş adamlarının da desteği ile iş ve staj imkanı sağlamayı amaçlayan proje ile ilgili konuşan Gazi Üniversitesi Rektörü Musa Yıldız, projenin gençlere maksimum fayda sağlaması için elinden geleni yapacağını belirterek, ASİYAD ile iş birliği içinde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

ASİYAD Genel Başkanı Osman Yılmaz'da yaptığı açıklamada ise "Ankara'daki Samsun'luların eli ayağı olmaya devam edeceğiz. Samsunlu gençlerimizin her zaman olduğu gibi en büyük destekçisi olacağız. Projeye tam destek veren tüm ASİYAD ailesine teşekkür ediyorum." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Vatandaş

06 Eylül 2021 Pazartesi 02:24

Samsunkenthaber, otobüs geçmeyen ama durak tabelaları bulunan sokaklarımızı haber yapar mısın:mesela Çimenli caddesi

Vatandaş

04 Eylül 2021 Cumartesi 20:22

Eylül 2015'de bakıma alınan Samsun-Sivas demiryolu güya eylül 2018'de açılacaktı.6 yıl oldu hala açılmadı.Bu durum şu haberinizden daha mı önemsiz?Tcdd'den, ulaştırma bakanlığından açıklama gelmeden zaten haber yapmıyor yerel gazeteler...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Dağhan Büyükkantarcıoğlu avukatı aracılığıyla Hayati Tekin ile ilgili açıklama yaptı

Dağhan Büyükkantarcıoğlu avukatı aracılığıyla Hayati Tekin ile ilgili açıklama yaptı