17 Ocak 2021 Pazar

ASKERLİK İÇİN BAŞVURAN SURİYELİLERE ÖSO KOMUTANI 2017'DE NAMUSUNUZ İÇİN SAVAŞIN DEMİŞTİ

Askerlik için başvuran Suriyelilere ÖSO Komutanı 2017'de namusunuz için savaşın demişti

Samsun'un Bafra ilçesinde 11 Suriyeli gencin askere gitmek için askerlik şubesine dilekçe vermesi tartışma yarattı. Zira ÖSO Komutanı 2017'de Türkiye'de ki Suriyeli gençleri vatanları için savaşmaya çağırmıştı.

02 Mart 2020 Pazartesi 18:13 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçesinde İdlib'de 36 Türk askerinin şehit olması sonrası Suriyeli 11 gencin askerlik şubesine giderek kendilerinin askere alınması için dilekçe vermesi tartışmaları da beraberinde getirdi.


Bafra ilçesinde 11 Suriyeli gencin askerlik şubesine giderek İdlib'de savaşmak istediklerini belirterek askere alınmaları için dilekçe vermesi sosyal medyada tartışmalara yol açtı. Suriyeli gençlerin askere gitmek için dilekçe vermesini eleştiren bazı sosyal medya kullanıcıları 'Askere alınmayacaklarını biliyorlar şov yapıyorlar' derken 'Madem askere gidecektiniz neden ülkenizden kaçtınız' diyere durumu eleştirdi.

Biz de Suriyeli gençlerin askerlik şubesine başvurarak askere alınmaları için dilekçe vermeleri ile ilgili ÖSO Komutanının 2017 yılında Türkiye'de yaşayan Suriyeli gençlere yaptığı çağrıyı hatırlatalım istedik.Geçtiğimiz hafta İdlib'de 36 Mehmetçiğin şehit düşmesi sonrası Bafra ilçesinde 11 Suriyeli gencin askere gitmek için dilekçe vermesi konusuna bizim de bir eleştirimiz hatta sorumuz olsun istedik. ÖSO Komutanı 2017 yılında yaptığı çağrıda Türkiye'de yaşayan Suriyeli gençlere, "Sığıntı gibi sağda solda boş boş yaşayacaklarına  eğer namusları varsa, gelsinler kendi topraklarını savunsunlar" demişti.

ÖSO Komutanının 2017 yılında Türkiye'de yaşalan Suriyelilere yaptığı çağrıyı dikkate alıp ÖSO'ya katılmaya giden Suriyeli oldu mu bilmiyoruz. Ancak kafamıza takılan soru şu, Türkiye'de yaşayan Suriyeliler 2017 yılında ÖSO Komutanın yaptığı çağrıya eğer kulak tıkadılar ise, İdlib'de 36 askerimizin şehit olması sonrası neden askere gitmek için dilekçe verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ladik Belediyesinin açtığı barınakta hayvanlar açlıktan öldü iddiası

Ladik Belediyesinin açtığı barınakta hayvanlar açlıktan öldü iddiası