17 Haziran 2021 Perşembe

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI CEMİL DEVECİ: 100 MİLYONUN ÜZERİNDE PARA İÇ EDİLMİŞ

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci: 100 milyonun üzerinde para iç edilmiş

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, Halk TV'de İrfan Değirmenci'nin konuğu olurken, burada yaptığı açıklamada, kendisinden önceki dönemde belediyede 100 milyonun üzerinde paranın iç edildiğini söyledi.

18 Eylül 2019 Çarşamba 12:25 GÜNCEL

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, önceki gün Halk TV'de İrfan Değirmenci'nin konuğu olurken burada yaptığı dikkat çekici açıklamaları ile gündeme geldi.


Katıldığı Halk TV'de Atakum Belediyesinin büyük borçlarının olduğunu belirten Cemil Deveci, "Borçlu bir belediye aldım kelimeleri devraldığım belediyeyi anlatmaya yetmiyor" dedi.

Şuanda belediyenin gelirinin çok kısıtlı olduğunu ifade eden Deveci, "Şu anki gelirim işçinin ve memurun çıplak maaşını ödüyor" ifadelerini kullandı. Deveci, Halk TV'de "Çivi çakılmadan bütçeden iç edilmiş uykum kaçırıyor uyuyamıyorum" diye konuştu.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Halk TV'de katıldığı İrfan Değirmenci'nin ana haber programında şunları dile getirdi.
"Atakum Belediyesi’ne aday olduğumda sorunlu bir belediyeyi devralacağımı biliyordum ama göreve geldikten sonra karşımıza çıkan tablo bizim tahminimizden kat ve kat fazla çıktı. Şuan belediyenin geliri işçinin ve memurun çıplak maaşını ödüyor. Yıllık temizlik için harcanacak olan masraf 20 milyon bunun bir karşılığı olmadığı gibi aylık da 1 milyon TL kira ödeyeceğiz. 180 milyon civarında belediyenin 48 milyon civarında da şirketten kalan toplam 228 milyon borç var. Bu borcun karşılığı ve ödeme olanağı yok. Atakum Belediyesi 650 bin nüfusa göre planlanmış ve o plan içinde üretilmiş tüm arsalar satılmış ve Atakum Belediyesi’nin değerlendirebileceği ufak bir arsa dahi yok. 5 yıl içerisinde 60 milyonluk mülk satılmış. 100 milyonun üzerinde Atakum'a bir çivi dahi çakılmadan iç edilmiş bir rakam var. Uykularım kaçıyor benim uyuyamıyorum. İddia ediyorum benden önceki belediye başkanları da dahil yolsuzlukla mücadele eden tek belediye başkanıyım. Belediyecilikte yapacağım ama yolsuzlukla da mücadele edeceğim."

Öte yandan Cemil Deveci, yayın sonrası yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Halk TV ekranlarında İrfan Değirmenci'nin canlı yayın konuğu oldum. Yurttaşlarımızın her zaman bizden beklediği üzere Atakum Belediyesi'nin sorunlarını en şeffaf biçimde bütün Türkiye'ye anlattım. Benim halka sözüm var. 'Çalmayan, çaldırmayan, dürüst ve şeffaf bir belediye başkanı olacağım' dedim onun gereğini yapıyorum. Ancak biz hizmet de edeceğiz, borç da ödeyeceğiz. İşimiz kolay değil, mucize yaratacağız."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesinde personel maaşları bu ay hesaplara tam yatırıldı

İlkadım Belediyesinde personel maaşları bu ay hesaplara tam yatırıldı