20 Ekim 2020 Salı

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI CEMİL DEVECİ: BİZE ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞİ LAZIM. BU KENTE YAKIŞAN BUDUR

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci: Bize Atatürk'ün gençliği lazım. Bu kente yakışan budur

Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 19 Mayıs'ın 100. yılı nedeniyle düzenlenen Kıraç ve Niyazi Koyuncu konserinde yaptığı konuşmada, "Bize Atatürk'ün gençliği lazım. Bu kente yakışan budur" dedi.

20 Mayıs 2019 Pazartesi 16:04 GÜNCEL

Samsun'da Atakum İlçe Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 19 Mayıs'ın 100. yılı nedeni ile belediye olarak düzenledikleri Kıraç ve Niyazi Koyuncu konserinde "Bu kenti Atatürk'e yaraşır bir kent haline dönüştüreceğiz" açıklaması yaptı.


Samsun'un Atakum İlçesinde bulunan Emek Parkı'nda ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılı sebebiyle dün gece Niyazi Koyuncu ve Kıraç konseri gerçekleştirildi. Yoğun ilginin olduğu konserde Atakumlular doyasıya eğlendi. Programın açılış konuşmasını yapan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, "Bu kenti Atatürk'e yaraşır bir kent haline dönüştüreceğiz ve buradan tüm Türkiye'ye örnek olacağız. Bize gençlik ruhu ve Atatürk'ün gençliği lazım" ifadelerini kullandı.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı gençlere emanet ettiğini kaydeden Deveci, "Atakum'da 40 bin üniversite öğrencisi var. Hepsi genç. Birleşin ve kentimizin geleceğine katkı verin. Benden size tam destek. Bu bayram sizin, bu ülkenin geleceği sizlerin elinde. Bu yüz yılı büyük bir coşku ve onurla kutluyoruz. 19 Mayıs, bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesinin Atatürk tarafından başlatıldığı gün. Cumhuriyet tarihimizin en önemli günlerinden birisi. Kurtuluşumuzun ve kuruluş sürecimizin başladığı gün. Bugünlerimizi 19 Mayıs 1919'a, Atatürk ve 18 arkadaşına borçluyuz. Onlardan aldığımız emaneti daha çok yukarılara taşıyacağız. Atatürk'ün Cumhuriyet'ini bir daha sekteye uğratmaksızın, ona bir başkasının göz dikmesine müsaade etmeksizin sırtımızda, omuzlarımızda taşıyacağız. Ben de Atakum belediye başkanı olarak önümüzdeki 5 yıl boyunca sizinle beraber Atatürk'ün Cumhuriyet'ini, onun bize emanet ettiği demokrasiyi, insan, kadın, çevre, hayvan haklarını birlikte kuracağız. Bu kenti Atatürk'e yaraşır bir kent haline dönüştüreceğiz ve buradan tüm Türkiye'ye örnek olacağız. Bize gençlik ruhu ve Atatürk'ün gençliği lazım" diye konuştu. ATAKUM'DABAYRAM COŞKUSU
Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği gecede, Niyazi Koyuncu'nun Karadeniz türküleri eşliğinde horon tepildi. Kıraç'ın sahneye çıkmasıyla birlikte konser alanındaki coşku doluğa ulaştı. Onbinlerce Atakumlu 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın coşkusunu doyasıya yaşadı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır: İş dünyasının nabzı Samsun'da attı

Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır: İş dünyasının nabzı Samsun'da attı