01 Kasım 2020 Pazar

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI CEMİL DEVECİ, ÇIKARTILAN İŞÇİLERİN NET SAYISINI AÇIKLADI

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, çıkartılan işçilerin net sayısını açıkladı

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, Atakum İmar İnşaat Ltd. Şirketinden çıkartılan işçilerin net sayısını açıkladı.

14 Nisan 2019 Pazar 20:07 GÜNCEL

Samsun'da Atakum Belediyesinde seçim sonrası kimilerine göre 100, kimilerine göre 70 işçinin işten çıkartıldığı iddiaları ile ilgili bir açıklama yapan belediye başkanı Cemil Deveci, çıkartılan işçi sayısını açıkladı.


Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, bir süre önce gündeme gelen işçi çıkartılması olayı ile ilgili yaptığı açıklamada, kendilerinden önce seçim öncesi Atakum İmar İnşaat Şirketi bünyesinde çok sayıda personel alımının yapıldığını ve belediyenin bu şirkette çalışan işçilere 4 aydır maaş ödeyemediğini söylemişti. 

Atakum İmar İnşaat Şirketinin 15 milyon civarında borcunun bulunduğunu da dile getiren Cemil Deveci, geçtiğimiz Cuma günü radikal bir karar alarak bu şirket bünyesinde bulunan bazı işçilerin işlerine son vermişti.

Belediyenin içinde bulunduğu mali sorunların yanı sıra Atakum İmar İnşaat Şirketine seçim öncesi alınan işçilere maaş ödemelerenin yapılamaması nedeni ile işçilere çıkış verilirken, çıkartılan işçilerin sayısı ile ilgili '100 kişi çıkartıldı-72 kişi çıkartıldı' iddiaları ile ilgili konuşan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, çıkartılan işçi sayısını da net olarak açıkladı.

Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, yaptığı açıklamada, Atakum İmar İnşaat Şirketi bünyesinden 100 yada 72 kişinin değil, 45 işçinin işine son verildiğini belirterek, "Basında belirtilen sayı çok abartılıdır. Biz Atakum İmar İnşaat Şirketini yeniden ihya etmeye çalışıyoruz. Kamu yararı ve şirketin durumu dikkate alınarak ilkesel bir karar aldık ve uyguladık. Liyakat, eşitlik mağduriyette öncelik ilkelerine göre ileride değerlendirme yapılacaktır" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hande Nur

15 Nisan 2019 Pazartesi 13:59

Hadi belediye de temizlik yapıyorsunuz da devletin maaşını alıp öğretmen olup görevini yapmayan ama belediyenin açılışlarında boy gösteren Allah korkusu olmayanlar var. Onları kim kovacak.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş'ın İlkadım Belediyesinde başkan yardımcıları ve birim müdürleri belli oldu

Necattin Demirtaş'ın İlkadım Belediyesinde başkan yardımcıları ve birim müdürleri belli oldu