20 Ekim 2020 Salı

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI CEMİL DEVECİ ÇIKARTILAN İŞÇİLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci çıkartılan işçilerle ilgili açıklama yaptı

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, belediyeden çıkartılan işçilerle ilgili bir açıklama yaparak, belediyeye seçim öncesi çok sayıda işçinin alındığını söyledi.

12 Nisan 2019 Cuma 23:00 GÜNCEL

Samsun'da Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, işten çıkartılan belediye işçileri ile ilgili açıklamalarda bulundu.


31 Mart yerel seçimlerinde Atakum Belediye Başkanı olan Cemil Deveci, seçim öncesi belediyeye çok sayıda işçinin alındığına dikkati çekti. Belediyenin 30 milyon kamu, 15 milyondan fazlada piyasa borcu bulunduğunu söyleyen Cemil Deveci, başkanlığından önce ise Atakum Belediyesinin şirket çalışanlarına son dört aydır maaş ödeyemediğini vurguladı.

Atakum Belediyesinden çıkartılan işçilerle ilgili açıklama yapan Cemil Deveci, şunları dile getirdi.

"Son dört aydır işçilerinin maaşlarını ödeyemeyen Atakum Belediyesi, tüm ikazlarımıza rağmen , seçim takvimi ve adaylar açıklandıktan sonra, son iki ay içinde ,oy kazanma saikiyle çok sayıda işçi aldı. Bu davranış, hem işe alan yönünden ve hem de işe giren yönünden etik değildir. Belediyeler yandaş besleme yeri değildir. Atakum Belediyesi İmar İnşaat Şirketi son dört aydır çalışanlarının maaşlarını ödeyemiyor, yaklaşık 30 milyon kamu, 15 milyondan fazla piyasa borcu var; elektrik su parasını dahi ödeyememiş. Bu durumu ilçe başkanı olduğum ve Belediye Başkanı adayı olduğum dönemde anlattım; o günlerde bu sorunları görmeyen bazı basın organları bu gün doğrulatmaya bile ihtiyaç duymadan haber yapabilmektedirler. İki taraf yönünden de etik olmayan, liyakat ilkesine uymayan ve Halk iradesini değiştirmeye yönelik bir haksız işlem düzeltilmiştir. Basında belirtilen sayı çok abartılıdır. Biz, Atakum İmar İnşaat Ltd. Şti.ni yeniden ihya etmeye çalışıyoruz; kamu yararı ve şirketin durumu dikkate alınarak, ilkesel bir karar aldık ve uyguladık; liyakat, eşitlik, mağduriyette öncelik ilkelerine göre ileride değerlendirme yapılacaktır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur."


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ömer muhtar

12 Nisan 2019 Cuma 23:05

Sevgili Başkanımız Av.Cemil Deveci Meslek Hayatında İşçi Alehine hiç bir dava almamıştır.Kendisi Emek ve Emekçi Dostudur Bunun Şahidi Samsundaki Gerek Türk iş e Bağlı Senkilar gerekse Disk e Bağlı sendikalardır.Sırf Gelen Yönetimş Sıkıntıya ****k için zihni bey bile kazansa atmak zorunda kalacagı işler özellikle işe alınmış çoğu eş kardeş akraba alınmış kişilerdir.Atakum Cemil Abisinin Yanında.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Ayvacık ilçesinde belediye görevlileri gece sokak köpeklerini zehirleyip katletti

Samsun'un Ayvacık ilçesinde belediye görevlileri gece sokak köpeklerini zehirleyip katletti