18 Eylül 2020 Cuma

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI CEMİL DEVECİ, HİZMET-İŞ SENDİKASI BAŞKANINA SERT YANIT VERDİ

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Hizmet-İş Sendikası Başkanına sert yanıt verdi

Samsun'da Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, toplu sözleşme sürecinde, belediyede Hizmet-İş Sendikasına üye işçilerin istifa ettirilerek Genel-İş Sendikasına üye yapılmaya yönlendirildiği iddiasında bulunan Hak-İş Samsun İl Başkanı Ziya Uzun'a sert yanıt verdi.

06 Mayıs 2019 Pazartesi 14:14 GÜNCEL

Samsun'da Atakum Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Cemil Deveci, Hizmet-İş Sendikasına üye işçilerin istifa ettirilerek Genel-İş Sendikasına üye yapılmaya zorlandıklarını açıklayan sendika başkanı Ziya Uzun'a, "Belediyede işçiler 4 aydır maaş alamazken neredeydiniz" diyerek tepki gösterdi.


Samsun'da HAK-İş Sendikası İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikasının Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, 31 Mart seçimleri sonrası CHP'li Cemil Deveci'nin başkanlığı kazandığı Atakum Belediyesinde, Hizmet-İş Sendikasına üye işçilerin istifa ettirilerek, DİSK'e bağlı Genel-iş Sendikasına üye yaptırıldıklarını gündeme getirdi.

Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'yi ise yaptığı açıklamada, toplu iş sözleşme sürecini tıkamakla suçladı.

Ziya Uzun'un bu açıklamasına ise CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci sert karşılık verdi.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, HAK-İŞ İl Başkanı ve HİZMET-İŞ Sendikası Şube Başkanı Ziya Uzun’un kendisi hakkında basına yaptığı açıklamaya karşılık veren Atakum Belediye Başkanı Deveci, “Meslek hayatım boyunca yıllardır işçi ve emekçilerin yanlarında bulunarak, işçi haklarının savunulması için mücadele verdim. Yapılan açıklama algı operasyonu yapmak için yapılmıştır ve gerçeği yansıtmamaktadır. Atakum Belediyesi işçilerinin 4 aydır maaşları ödenmiyorken neredeydiniz.” dedi.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, HAK-İŞ İl Başkanı ve HİZMET-İŞ Sendikası Şube Başkanı Uzun’un kendisi hakkında Atakum İmar İnşaat Şirketi’nin işçilerinin bağlı bulundukları sendikayı değiştirmeleri için baskı yaptığı yönündeki iddiasına sert cevap verdi. Deveci yaptığı açıklamada, “ Uzun’un iddialarının hiçbir dayanağı yoktur. Yaptığı açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Sendikal rekabetlerine beni alet etmeye çalışıyorlar. Beni bu rekabete alet etmesinler. Bahsi geçen işçiler Atakum Belediyesi’nin çalışanları. Biz Atakum’a bu işçilerimiz ile birlikte hizmet ediyoruz. İşçinin iradesini baskıyla değiştirme kültürü bizde hiç olmadı, olmayacak. Onu başka yerde arasınlar. Önceki belediye başkanı döneminde işlerini savsaklamışlar. Ben başkanlık görevine başlayalı henüz bir hafta olmuşken görüşmelerin son oturumuna dahil olduk ve bu oturumda da anlaşamadık. Yasal süreç devam ediyor. Devam eden süreç için algı operasyonu yaparak, kamuoyu oluşturmaya ve yaptıkları bu açıklamalar ile direkt olarak şahsımı hedef göstermek suretiyle ismimi lekelemeye çalışıyorlar. Buna müsaade edilmemelidir. Benim geçmişimi iyi araştırsınlar. Ben ömrüm boyunca emek mücadelesi verdim. Beni işçinin hakkını yiyen bir başkan ilan etmeye çalışanlar, Atakum Belediye personeli 4 aydır maaş alamıyorken sesi çıkmayanlar; size soruyorum. Bugüne kadar neredeydiniz? Atakum Belediyesi işçilerinin 4 aydır maaşları ödenmiyorken neredeydiniz, siz gerçekten kimden yanasınız?” ifadelerinde bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum eski başkanı İshak Taşçı'ya Ali Yılmaz Ergen'den ihanet göndermesi

Samsun'da Atakum eski başkanı İshak Taşçı'ya Ali Yılmaz Ergen'den ihanet göndermesi