31 Temmuz 2021 Cumartesi

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI CEMİL DEVECİ, METİN BURMA İLE SEÇİM ZAFERİNİ KUTLADI

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Metin Burma ile seçim zaferini kutladı

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı CHP'li Cemil Deveci, kendisinden önce Atakum'da kurucu başkanlık yapan Metin Burma ile bir araya gelerek adeta 31 Mart yerel seçim zaferini kutladı.

17 Nisan 2019 Çarşamba 19:18 GÜNCEL

Samsun'un Atakum Belediyesi eski Başkanı CHP'li Metin Burma, 31 Mart yerel seçimlerinde Atakum Belediyesi Başkanı seçilen CHP'li Cemil Deveci'yi ziyaret etti.


Samsun'da CHP'lilerin kalesi olarak nitelendirilen Atakum ilçesinde, 31 Mart yerel seçimlerini Millet İttifakının CHP adayı Cemil Deveci kazanmıştı. Atakum Belediyesinin kurucu belediye başkanı olan Metin Burma, yapılan seçimlerde başkanlık görevini AK Parti'li Adem Bektaş'a kaptırmış, Burma daha sonra yapılan yerel seçimlerde ise Bektaş'tan koltuğu geri almıştı. Yapılan 30 Mart yerel seçimlerinde Atakum Belediyesi Başkanlığını bu seferde AK Partili İshak Taşçı'ya kaptıran Metin Burma, 31 Mart yerel seçimlerinde tekrar aday olacağı gündeme gelsede, aday olmamıştı.

31 Mart yerel seçimlerinde CHP'nin Millet İttfakı adayı Cemil Deveci olurken, Metin Burma'da seçim sürecinde Deveci'ye destek veren isimler arasında yer aldı. AK Parti'nin yaptığı itiraz sürecinin sona ermesi ile geçtiğimiz hafta mazbatasını alarak başkanlık görevine başlayan Cemil Deveci'yi eski başkan Metin Burma'da ziyaret ederek tebrik etti.

Öte yandan Atakum Belediye Başkanı Deveci’nin ziyaret yoğunluğu sürüyor. Sivil toplum kuruluşlarının iade-i ziyaretleri devam ediyor. Cumhuriyet Kadınları Derneği, 78’liler Derneği ve SATEM temsilcilerini makamında ağırlayan Deveci, “ Çok ciddi bir yoğunluk yaşıyoruz. Açıkçası bu kadarını ben de beklemiyordum. Ama yaşadığım en tatlı yorgunluklardan biri olduğunu da saklamamam gerekir. Halkımız ile içe içe olmak onlar ile temas halinde olmak, duygularına dokunuyor olmak, beni son derece mutlu ediyor. Bu durum bana tüm yoğunluğu ve yorgunluğu unutturuyor. Önümüzdeki 5 sene içerisinde de hemşehrilerimiz ile bu şekilde omuz omuza bir yönetim modeli sergileyerek, karşılaştığımız tüm zorlukların üstesinden geleceğiz. “ diye konuştu.

Atakum Belediyesi eski Belediye Başkanı Metin Burma, Başkan Deveci’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Deveci ile sohbet eden Burma, yoğunluğundan dolayı ziyaretini kısa tutarken Samsun’un deneyimli gazetecilerinden Osman Kara’da Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta THY'den Samsun için Ankara, İstanbul ve İzmir'e her gün uçak seferi istedi

Erhan Usta THY'den Samsun için Ankara, İstanbul ve İzmir'e her gün uçak seferi istedi