17 Haziran 2021 Perşembe

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI CEMİL DEVECİ: RUHSAT İSTEYENE İSTİHDAM ŞARTI KOŞUYORUM

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci: Ruhsat isteyene istihdam şartı koşuyorum

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, belediyeden ruhsat almak isteyenlere istihdam şartı koştuğunu açıklayarak, "Atakum’un çocuklarına iş istiyorum. Bundan daha ahlaklı ne olabilir" dedi.

04 Ekim 2019 Cuma 02:45 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, Samsun'un çocuklarının işsiz olması nedeniyle vicdanın rahat olmadığını belirterek, "Belediyeden ruhsat almak isteyenlere istihdam şartı koşuyorum" dedi.


Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile eşi Av. Gülay Deveci, Atakum Belediye Meclis Üyesi Dilek Çınar, Atakum Belediyesi birim müdürleri, Atatepe Mahalle Muhtarı Hava Rendeciyle beraber Atatepe Mahallesi’nde mahalle sakinleriyle bir araya geldi. 

ATİM'E İŞ İÇİN BAŞVURAN KİŞİ SAYISI 5 BİNLERİ BULDU
Mahalle sakinleri kısa sürede yapılan hizmetler için Atakum Belediye Başkanı Deveci’ye teşekkür etti. Atakum ilçesine bağlı Atatepe mahallesi sakinleri ile bir araya geldiği buluşmada konuşan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, tüm belediyelerde sorunlar olduğunu belirterek, "Elbette Atakum’un sorunları daha derin. Bir geçiş dönemindeyiz. Her aileden bir kişi işsiz çıkıyor. 6 ayda Atakum İstihdam Merkezi’ne (ATİM) iş istemek için öz geçmişini getirenlerin sayısı 5 binleri buldu. Bu kentin çocukları işsiz olduğu için vicdanım rahat değil. İstihdam konusunda elimizden geleni yapıyoruz" dedi.RUHSAT İSTEYENE İSTİHDAM ŞARTI
Konuşmasında Atakum Belediyesinden ruhsat almak isteyenlere istihdam şartı koştuğunu da söyleyen Başkan Cemil Deveci, bu konu ile ilgili ise "Bir de ruhsat almak isteyenlere istihdam şartı koşuyorum. Bu şartta ahlak, hukuk, vicdan, insanlık, İslamiyet var. Atakum’un çocuklarına iş istiyorum. Bundan daha ahlaklı ne olabilir? Üstelik biz bu gençleri eğitiyoruz. İstihdam merkezimizde 6 ayda 300’ün üzerinde gencimizin istihdamını sağladık. Ayrıca bu gençlerin de sigortalarını, maaşlarını alıp alamadıklarını, nasıl çalıştıklarını, işverenin memnun olup olmadığını takip ediyoruz. Bu yöntemle 5 yılda işsizliği büyük ölçüde azaltacağız. Ben 5 yıl boyunca sorun anlatmayacağım. Daha işin başındayız. Tasarruf ediyoruz, daha önce har vurup harman savrulan harcamayı yapmıyoruz. O paraları size hizmet olarak dönmesini sağlıyoruz. İhtiyaçları önceliyoruz. Ancak hepsini beraber çözeceğiz. Çamurda da asfaltta da yürüyorsak beraber yürüyeceğiz. Elimizdeki tablo bu. Bunu adil ve herkese eşit mesafede durarak, önce nereye hizmet götürmemiz gerekiyorsa yine sizinle birlikte yapmak durumundayız. Dayanışmayı gösterebilirsek hızlı biçimde çözebiliriz. Sahada dolaşıyorum tüm bu olumsuzlukların içerisinde, Kasnakçı Mermer’den bu tarafa aşağı yukarı her mahallede çalışma gerçekleştirdik" diye konuştu.ÇÖPTEN KAR EDEN BELEDİYE OLABİLİRİZ
Mahalleliye Atakum Belediyesi’nin geri dönüşüm projesiyle alakalı da bilgi veren Başkan Deveci, “5 ayrı alanda geri dönüşümü sağladığımızda hem sağlıklı bir çevre oluşturmuş olacağız hem de temizlik işlerine harcanan bütçeden büyük ölçüde tasarruf edeceğiz. Şu anda Atakum’da toplanan geri dönüşüm atıkları yüzde 10-12 civarında bunun yüzde 60’a çıkarabildiğimizi düşünürsek çöpten kar eden bir belediye olabiliriz. Hem sokaklarım tertemiz olur hem de bu bütçeyle kentimize önemli hizmetler yapabiliriz. Bu konuyla ilgili belediye birimlerimiz yoğun biçimde çalışıyor. İlerleyen günlerde mahalleleri ve apartmanları ziyaret edecekler. Tüm komşularımızdan bu konuda hassas olmalarını ve kentimizin sadece bugünü değil yarını için de geri dönüşüm konusunda üzerine düşeni yapmalarını rica ediyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Eylül ayında bin 581 sürücüye 784 bin 266 lira trafik cezası kesildi

Samsun'da Eylül ayında bin 581 sürücüye 784 bin 266 lira trafik cezası kesildi