17 Haziran 2021 Perşembe

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI CEMİL DEVECİ'DEN ATATÜRK VE 10 KASIM MESAJI

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'den Atatürk ve 10 Kasım mesajı

Samsun'un CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, yayınladığı 10 Kasım mesajında, "10 Kasım Atatürk'ün yol arkadaşları olarak ülkemizi çağdaş ve örnek Cumhuriyet'e kavuşturmak için dayanışmamızı güçlendirdiğimiz bir gündür" dedi.

10 Kasım 2019 Pazar 02:24 GÜNCEL

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.


Samsun'un CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, 10 Kasım dolasıyla yaptığı açıklamada, "Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlığının simgesi, Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin önderi, edebi başkomutanımız ve eşsiz devrimci Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin 81. yıl dönümünde büyük bir özlem, şükran ve minnetle anıyoruz" dedi.

Cemil Deveci, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"Atatürk'ün, bizlere emanet ettiği Cumhuriyet'i ve devrimlerini korumak, onu her zaman daha ileriye taşımak hepimizin en onurlu görevi, görevden öte sorumluluğudur. Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğünün, Atatürk ilke ve devrimlerinin korunup kollanmasında hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir. Büyük Önder'in, öngördüğü çağdaş uygarlık düzeyine erişebilmek için, Cumhuriyet'in bizlere sunduğu demokrasi kültürünü yaşam biçimi olarak benimsemeli, hukuk devleti, insan hakları ve demokratikleşme alanlarındaki eksikliklerimizi hızla gidermeliyiz. Bu konudaki başarımız, aydınlık yarınların kurulabilmesi, yurttaşlarımıza daha iyi olanakların sunulabilmesinin de yolunu açacaktır. Her 10 Kasım, bu sorumlulukları yeniden hatırladığımız; mücadelesi, fikri ve eserleriyle ülkemizin yolunu her an aydınlatan bir büyük lideri her geçen gün büyüyen bir özlemle andığımız, aynı zamanda da Cumhuriyet değerlerine daha sıkı sarıldığımız, Atatürk'ün yol arkadaşları olarak ülkemizi çağdaş ve örnek Cumhuriyet'e kavuşturmak için dayanışmamızı güçlendirdiğimiz bir gündür. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet'e sahip çıkma ve koruma irademizi tekrar tekrar ortaya koyduğumuz bu günde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bağımsızlık mücadelemizde canlarını vatanımız için feda etmiş tüm kahramanlarımızı sonsuz minnet ve saygıyla anıyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Emine

10 Kasım 2019 Pazar 09:52

Konuştuklarıyla yaptıkları çelişen bir Atakum başkanı var hayırlı olsun

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Tufan Akcagöz yazdı: 10 Kasım ve Nankörlük üzerine

Tufan Akcagöz yazdı: 10 Kasım ve Nankörlük üzerine