25 Haziran 2021 Cuma

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI DEVECİ AÇIKLADI! EMEK PARKININ ALTINA AŞEVİ YAPILACAK

Atakum Belediye Başkanı Deveci açıkladı! Emek Parkının altına aşevi yapılacak

Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Emek Park'ın altında kendilerinden önceki dönemde 10 yıllığına spor tesisine kiralanan 2 bin 277 metrekarelik alana aşevi yapılacağını Diyanet ve Hayır Çarşısı için sosyal alan oluşturulacağını açıkladı.

02 Temmuz 2019 Salı 00:59 GÜNCEL

Samsun'da Atakum İlçe Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Emek Park'ın altında bulunan alanda Kızılay iş birliği ile aşevi kurulacağını ifade ederek, "2 bin 227 metrekarelik bu alanı doğru bir şekilde, ihtiyaçları karşılayarak sosyal amaçlar için  kullanacağız" dedi.


Atakum Belediye Meclisi 2019 yılı temmuz ayı 12. birleşimi 1. oturumu Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci başkanlığında gerçekleşti. 2 gündem maddesinin bulunduğu mecliste, 4 gündem dışı madde de görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.
 


SPOR TESİSİNİN SÖZLEŞME FESHEDİLDİ
Gündem maddeleri arasında yer alan ve Atakum'un Mimarsinan Mahallesi, Emek Park'ın altında bulunan Atakum Belediyesi'ne ait tesisle ilgili bilgi veren Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, "Burada 2 bin 227 metrekarelik bir alan var. Sportif amaçlarla 10 yıllığına kiraya verilmiş ancak Sayıştay raporlarında eleştiri konusu olmuş. Bizim bir önceki belediye meclisinde bu tip parkların bu amaçlarla verilemeyeceğini, buna yol açan yönetmelik hükmünün Danıştay'da iptal edilmesi bize tebliğ edildiği için bir karar almıştık. Burada hem bu durum hem de kira sözleşmesinin iki ayrı maddesine muhalefet var. 6-7 aydır oraya bir çivi çakılmamış ama kirası ödenmiş. Bu kira sözleşmesinin ihlali hükmü niteliğinde. Bir de 2 bin 227 metrekarelik alanın kullanılması gerekiyor. Olsa olsa sosyal amaçlı kullanılır dedik. Atakum Belediyesi'nin, Atakum Kaymakamlığı'nın, Kızılay ile belediyemizin iş birliği ile bir aşevinin, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın çalışmalarının ve belediyemizin Hayır Çarşısı'nın faaliyet gösterebileceği sosyal alana çevirmemiz gerekiyor. Burada doğru bir ihtiyacı karşılayacağız. Hukuka aykırılıkları gidermek için encümen kararıyla kira sözleşmesini feshettik. Konuyu meclisin bilgisine sunuyoruz" diye konuştu.

ÇÖP KAMYONU ALINACAK
Atakum sınırlarında evsel atık toplanması hizmeti için çöp toplama aracı almak için kullanılmak üzere İller Bankası'ndan 6 milyon TL'lik kredi talebinin gündeme eklendiği mecliste Başkan Deveci, "Çöp toplayan işçiler bizden, makina parkının bir kısmı bizim ancak çöp toplama kamyonları bir şirketten ihaleyle alınmış. Bu çok konuşuluyor ve yüklü bir rakam. Yılda 9-10 milyon TL gibi bir kira ödeniyor, bu rakamla bizim makina parkını 2 yıl içinde kendi mülkümüz yapabilme olanağımız var. O yüzden bu kredi talebi gerçekleşirse çok iyi olur" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da geçim sıkıntısı yaşayan engelli vatandaş akülü aracını satışa çıkarttı

Samsun'da geçim sıkıntısı yaşayan engelli vatandaş akülü aracını satışa çıkarttı