24 Eylül 2020 Perşembe

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI DEVECİ, ATAKUM İSTİHDAM MERKEZİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİ

Atakum Belediye Başkanı Deveci, Atakum İstihdam Merkezi projesini hayata geçirdi

Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinde Atakum Belediye Başkanı olan Cemil Deveci, seçim vaadi olan projesini Atakum İstahdam Merkezini(ATİM) hayata geçirdi.

24 Nisan 2019 Çarşamba 16:51 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediye Başkanı Cemil Deveci, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından oturduğu başkanlık koltuğunda seçim vaadi olan Atakum İsdihdam Merkezi(ATİM)ilk projesini hayata geçirdi. 


Atakum Belediye Başkanı Deveci, görevi devralmasından kısa bir süre sonra ilk projesini hayata geçirdiğini açıkladı. Cemil Deveci’nin en çok dikkat çeken seçim vaatlerinden biri olan “Atakum İstihdam Merkezi” projesi Atakum Belediyesi bünyesinde faaliyet göstermeye başladı.

SÖZÜNÜ TUTTU
Başkan Deveci, seçim sürecinde en çok üstünde durduğu “Atakum İstihdam Merkezi” projesini hayata geçirdi. Atakum Belediyesi bünyesinde hizmet verecek ATİM faaliyetlerine başladı. Adaylık sürecinde hayata geçireceği ilk projesinin ATİM’i kurmak olacağını dile getiren Deveci, böylelikle sözünü tutmuş oldu. Atakum İstihdam Merkezi Atakum Belediye Binası içerisinde hizmet vermeye başladı. Atakum Belediyesi ATİM Sorumlusunun Volkan Alptekin olduğu açıklandı.

ATİM NEDİR? (Atakum İstihdam Merkezi)
Seçim öncesinde konuyla ilgili projeyle ilgili yaptıkları açıklamada, kurulacak İstihdam Ofisi ile birlikte, eğitim sonrasında da işveren ve çalışan arasındaki süreci kontrol edeceklerini dile getiren Cemil Deveci, “Meslek Edindirme Merkezi'nde eğitim almış ve işe başlamış biri, İstihdam Ofisi yetkililerince periyodik aralıklar ile iş yerinde ziyaret edilecek. Sosyal güvencesi sağlanmış mı, işvereni ile bir problemi var mı, aldığı pozisyondaki işleri yürütebilir durumda mı, performans olarak yeterli mi gibi konuları denetleyecek olan yetkili, tuttuğu raporu ofise iletecek. Bu sistem sayesinde meslek edindirme öncesinde ve sonrasında kişinin durumu kontrol edilebilecek. Esasında hazırladığımız her proje kendi içinde istihdam alanı yaratıyor. Yani tüm projelerimizde Atakumluların istihdam sorunun çözülmesine zemin hazırladık. Atakumluların gönlü rahat olsun” demişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı esnaf ve vatandaşları ziyaret etti hal hatır sordu

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı esnaf ve vatandaşları ziyaret etti hal hatır sordu