17 Mayıs 2021 Pazartesi

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI DEVECİ, İMAM HATİP ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNE TEŞEKKÜR BELGESİ VERDİ

Atakum Belediye Başkanı Deveci, İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine teşekkür belgesi verdi

Samsun'da CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında projelerini sergileyen Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine teşekkür belgesi verdi.

21 Mayıs 2019 Salı 14:32 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu'nun TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin katılımı ile törenle açıldı.


Okulun konferans salonunda yapılan törene Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Samsun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Değermenci, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mahir Bolgı, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

22 PROJE KATILDI
Törenin açılış konuşmasını yapan Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mahir Bolgı, "Bilim fuarları genç beyinlerin biliminin önemini kavrayıp birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini farketmelerini sağlar. Hepimizin bildiği üzere bilim fuarlarının genel amacı öğrenmeye istekli, araştırmacı bireyler yetiştirmektir. Bu amaçla okulumuz 2018-2019 eğitim öğretim yılında TÜBİTAK Bilim Fuarı'na 10 araştırma, 12 de araştırma ve geliştirme projesi olmak üzere toplam 22 projeyle başvuruda bulunduk. Öğrencilerimizin soru ve problemlerini, günlük hayatla birleştirmelerini sağlayarak etkili ve eğlenceli projeler üretmeleri için katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.  ATAKUM'DA FUAR COŞKUSU
Atakum'da 7 tane bilim fuarın açılacağını kaydeden Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik "'Çift kanatlı insan yetiştirme' tabiri var. Biz bu tabiri imam hatipler için de kullanıyoruz. Bu kanadın birisi bilim, akademik başarı; diğeri de kendi kültürümüz, değerlerimiz ve ahlakımız. İmam hatip okulları bunların bir arada verildiği okullar. Projenin hazırlanmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum" diye konuştu.GURUR DUYDUM
Gençlerin bilime ilgi duymasının ve bilim üretmesinin çok önemli olduğunu ifade eden Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ise, "Ancak ve ancak bilimin yolunda ve ışığında yürüdüğümüz zaman aydınlık bir geleceğe ulaşabiliriz. Teknolojinin bu denli hızlı gelişimi günlük hayatımızı kolaylaştırdığı gibi, birçok yeni icadın ortaya çıkmasına da öncülük ediyor. Özellikle gençlerimizin henüz ilkokul, ortaokul düzeyinde hayata bilimsel bakabilmesi ve o bilimsel bakış açısıyla üretim yapabilmesini son derece önemsiyorum. Atakum Belediyesi her zaman bilim üreten gençlerimizin yanında yer alacak. Burada çok önemli ve değerli projeler gördüm. Bütün çocuklarımızla da gurur duydum" sözlerini kaydetti.

PROJELERİ TEK TEK İNCELEDİ
Fuarın açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, öğrencilerin projelerini tek tek inceleyerek, proje sahipleriyle sohbet etti. Ardından okulun içerisinde hazırlanan Ramazan köşesini de ziyaret eden Başkan Deveci, öğrenciler tarafından hazırlanan Hacivat-Karagöz ve Meddah gösterisini izledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek okulunda mezun olan 343 polis için tören düzenlendi

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek okulunda mezun olan 343 polis için tören düzenlendi