16 Temmuz 2019 Salı

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI İSHAK TAŞÇI 25 ADET YERLİ OTOMOBİL SİPARİŞ ETTİ

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı 25 adet yerli otomobil sipariş etti

Samsun'un Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, yerli otomobil projesine destek verdiklerini açıklayarak, Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığına 25 adet yerli otomobil siparişinde bulunduklarını açıkladı.

08 Kasım 2017 Çarşamba 15:48 GÜNCEL
Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Toplantısında, üretilecek ilk otomobili kendisinin alacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir destek de Samsun’un Atakum ilçesinden geldi. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, yerli otomobil seri üretime geçer geçmez 25 adet satın alacağını açıkladı.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) önderliğinde kurulan, Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu tarafından üretilecek otomobillerden ilkini kendisinin alacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek vermek amacıyla, üretilecek 25 adet yerli otomobile talip olduğunu açıkladı.Yerli üretim otomobilin, dünyaya meydan okuyacak bir ekonomik çıkış olduğunu ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Türkiye artık eski Türkiye değil, Savunmadan enerjiye, yerli ve milli üretimle her geçen gün daha da millileşen, daha da güçlenen bir Türkiye var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan yerli otomobil projesini sonuna kadar destekliyoruz. Bu anlamda, 2019 yılında prototipinin tamamlanması ve ardından 2021 yılında da seri üretime geçmesi planlanan yerli üretim otomobillerimizden 25 tanesini Atakum Belediyesi olarak satın alacağız. Ardından da zaman içerisinde Belediyemiz araç filosunun yerli üretim araçlardan oluşacak şekilde yenilemeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da okul yakınında uyuşturucu satışına 15 yıl 7 ay hapis cezası

Samsun'da okul yakınında uyuşturucu satışına 15 yıl 7 ay hapis cezası