24 Temmuz 2021 Cumartesi

ATAKUM BELEDİYESİ 24 SAAT KAR MÜCADELESİ VERDİ İLÇEDE KAPALI YOL YOK

Atakum Belediyesi 24 saat kar mücadelesi verdi ilçede kapalı yol yok

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi hafta sonu yağan yoğun kar yağışında 24 saat mesai yaptıklarını ve yapılan çalışmalar sonucunda ilçede kardan dolayı kapalı yol kalmadığını açıkladı.

10 Şubat 2020 Pazartesi 20:28 GÜNCEL

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi hafta sonu yağan yoğun kar yağışı ile birlikte 40 araç ve 242 personel ile 24 saat kar mücadelesi verdi.


Atakum Belediyesi hafta sonu meydana gelen yoğun kar yağışıyla 24 saat esasıyla mücadele verdi. Belediyenin birçok biriminin teyakkuzda olduğu çalışmalarda, yurttaşların kar yağışından olumsuz etkilenmemesi için kentin her noktasında aralıksız mücadele devam etti

Atakum Belediyesi, cumartesi günü itibarıyla kent genelinde etkili olan kar yağışıyla seferberlik bilinciyle mücadele etti. 

Kar yağışı öncesinde sahada çalışan tüm birimlerini hazır tutan Atakum Belediyesi, 11 traktör kepçe, 4 case, 3 küreme aparatlı kamyon, 1 adet tuzlama aparatlı kamyon, 1 solüsyon tankeri, 2 adet greyder, 2 adet lastikli dozer, hasta ve acil durumlar için 4 adet 4x4 jip, 6 adet transit pick up, 6 zabıta devriye aracı, olmak üzere toplamda 40 araç ve 242 personelle sahada oldu. Fen İşleri, Temizlik İşleri, Zabıta, Park ve Bahçeler Müdürlüğü birimlerinin yoğun tempoyla yaptığı çalışmalarla Atakum'da yurttaşların olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için var güçle mücadele edildi. BAŞKAN DEVECİ SAHADA
Birtakım ziyaretler için şehir dışında bulunan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci de, pazartesi günü itibarıyla Samsun'a döner dönmez sahaya inerek çalışmaları yerinde inceledi ve ekiplerden bilgi aldı. Atakum ilçesine bağlı Esenevler Mahallesi'nde vatandaşlarla ve karın keyfini kayarak çıkaran çocuklarla görüşen Başkan Deveci, kar yağışının ardından oluşabilecek buzlanma tehlikeleri adına özellikle kaldırımlarda önlem alınması talimatını verdi.  ACİL DURUM MERKEZİ 
OLUŞTURULDU
Kar yağışının etkili olduğu ilk saatlerde Atakum Belediyesi bünyesinde 'Kar İle Mücadele Acil Durum Hattı' kuruldu. Atakum Belediyesi'nin sosyal medya hesapları aracılığıyla yurttaşlar tarafından bildirilen talepler ve acil durum hattına gelen ihbarlar da sahadaki ekiplere anında iletilerek koordineli çalışma sağlandı. 

YÜKSEK KESİMLERDE
KAPALI YOL KALMADI
Atakum'un yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı altında kalan Çamlıyazı, Sarayköy, Kabadüz ve Karakavuk gibi mahallelere ise Atakum Belediyesi ekipleri anında müdahale etti. Atakum genelinde eş zamanlı olarak tüm mahallelerde yürütülen çalışmaların yanı sıra, belediye yetkilileri de mahalleleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu. 

Olası acil durumlar için, vatandaşların ihbarları doğrultusunda hastalara anında ulaşabilecek ekipler de hazır bekletildi. 24 saat esasıyla devam eden kar mesaisi neticesinde Atakum merkezinde de, yoğun kar yağışı alan uzak mahallelerde de kapalı yol kalmadı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 9 ilçede Salı günü kar nedeniyle tatil edilen okulların listesi

Samsun'da 9 ilçede Salı günü kar nedeniyle tatil edilen okulların listesi