25 Eylül 2021 Cumartesi

ATAKUM BELEDİYESİ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI COŞKUSUNU MOBİL TIR İLE KUTLAYACAK

Atakum Belediyesi 30 Ağustos Zafer bayramı coşkusunu mobil tır ile kutlayacak

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi, Korona Virüs nedeni ile mobil etkinlikle kutlayacakları 30 Ağustos Zafer Bayramı için vatandaşları Türk Bayrakları ve Atatürk Bayrakları ile evlerinin balkonlarına çıkmaya davet etti.

29 Ağustos 2020 Cumartesi 12:13 GÜNCEL

Samsun'da Atakum Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramını mobil zafer tırı ile kutlayacaklarını açıklarken, vatandaşları da bu coşkuya katılmaları çağrısında bulundu.


Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kontrollü normalleşme dönemi tedbirleri altında gerçekleştireceği mobil etkinlikle kutlayacak. Tiyatro sahnesine dönüştürülen Atakum Belediyesi Büyük Zafer TIR’ı kent içindeki ana arterlerde yol alarak Atakumlulara zafer coşkusu yaşatacak.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı sokak etkinlikleri gerçekleştiren Atakum Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı da kontrollü normalleşme dönemi tedbirlerine uygun bir etkinlikle kutlayacak. Dünya tarihinin en önemli kahramanlık destanlarından biri olan Büyük Zafer’in 98. yıl dönümünde ‘Büyük Zafer Turu’ ile Atakum caddelerinde coşku dolu anlar yaşanacak. Atakum Belediyesi ekiplerince dorse kısmı tiyatro sahnesine dönüştürülen Büyük Zafer TIR’ı, kent sokaklarında yol alacak. Usta tiyatro sanatçısı Yaşar Gündem ve Samsun Sanat Tiyatrosu oyuncuları, güzergah üzerindeki belirli noktalarda Anadolu topraklarının, Türk Ulusu’nun bağımsızlık mücadelesini anlatan Kuva-yı Milliye adlı oyundan özel bölümler sahneleyecek. Büyük Zafer TIR’ına meşaleler ile çevresini aydınlatacak olan üstü açık otobüs eşlik edecek. MOBİL SAHNEDE TİYATRO TEMSİLİ
‘Büyük Zafer Turu’, 30 Ağustos Pazar günü, saat 18.00’de Atakum Belediyesi’nden başlayacak. İsmet İnönü Bulvarı (Raylı Sistem) güzergahından Yenimahalle Kavşağı’na dek yol alacak olan mobil tiyatro sahnesinde belirli noktalarda temsiller sergilenecek. Büyük Zafer TIR’ı Yenimahalle Tramvay İstasyonu’na ulaştığında Usta tiyatro sanatçısı Yaşar Gündem ve Samsun Sanat Tiyatrosu oyuncuları, ‘Kuva-yı Milliye’ oyununun bir bölümünü sahneleyecek. Vatan Caddesi üzerinden Atakent Bulvarı’na (Cağaloğlu) geçecek olan Büyük Zafer Turu, bu güzergahta ilerleyerek Nişantaşı Caddesi kesişimine dek Atakumlulara bayram coşkusu yaşatacak. Atakumlular da balkon ve pencereleri Türk bayrakları, kırmızı-beyaz renklerle süsleyerek Büyük Zafer Turu’na evlerinden eşlik edecek. ‘PENCERE VE BALKONLARI KIRMIZI-BEYAZ RENKLERLE DONATALIM’
Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve Büyük Zafer’e giden yolda bağımsızlık ateşinin Samsun’da yandığını hatırlatan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Tüm dünya ile birlikte yaşadığımız pandemi sürecinde, Samsunluların, Atakumluların kalplerinde taşıdığı Cumhuriyet coşkusu hiç eksilmedi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu dönemde balkonlarda, pencerelerde hatta çatılarda tüm Atakum ile beraber kutladık. Şu anda kontrollü normalleşme dönemi içerisindeyiz. Sokağa çıkma kısıtlamaları yok ancak tedbirli olmamız, kalabalıklar halinde bir araya gelmememiz gerekiyor. Atakum Belediyesi olarak biz Büyük Zafer’in 98. yıl dönümünde mobil etkinliğimiz ile caddelerde olacağız. Tüm Atakumlulardan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda da balkonlarını, pencerelerini kırmızı beyaz renklerle donatmalarını istiyoruz. 30 Ağustos coşkusunu, evlerden çıkmadan, kalabalık gruplar oluşturmadan hep birlikte yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun eski Baro Başkanı Gürbüz'den Ebru Timtik açıklaması!

Samsun eski Baro Başkanı Gürbüz'den Ebru Timtik açıklaması!