27 Ocak 2022 Perşembe

ATAKUM BELEDİYESİ AK PARTİ'DEYKEN SABAH, AKİT GİBİ GAZETELERE YAPILAN ÖDEMELERİN LİSTESİ

Atakum Belediyesi AK Parti'deyken Sabah, Akit gibi gazetelere yapılan ödemelerin listesi

Samsun'da CHP'li Atakum Beldiyesinin ücretsiz gelen bazı gazeteleri vatandaşlara dağıtmasını, AK Partili çevreler ideolojik bularak tepki gösterirken, belediye AK Parti'deyken kendi dünya görüşlerine yakın olan yaygın gazetelere belediye kasasından yapılan ödemelerin listesi ortaya çıktı.

14 Nisan 2020 Salı 17:42 GÜNCEL

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi ekmek ve gazete dağıtırken, dağıtılan gazetelerin parasının belediye kasasından çıktığını öne süren bazı AK Partili çevreler, bu duruma tepki göstermiş, ancak belediyenin dağıtılan gazetelere ise yayın kuruluşlarına hiç bir ödeme yapmadığı ortaya çıkmıştı.


CHP'li Atakum Belediyesi'nin Korona Virüs sebebi ile alınan sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde vatandaşlara ekmek ve gazete dağıtması, AK Parti kanadında EkmekArasıİdeoloji olarak değerlendirilerek gündem yapılmıştı.

Atakum Belediyesi ise konuyla ilgili bir açıklama yaparak, belediye bütçesinden dağıtılan gazeler için yayın kuruluşlarına ödeme yapılmadığını, Sözcü, Cumhuriyet, Yeniçağ, Birgün ve Karar gazetelerinin ücretsiz olarak gönderdikleri gazeteleri dağıttıklarını duyurmuştu. 

Yapılan açıklama ile belediye bütçesinden söz konusu gazetelere hiç bir ödeme yapılmadığı kamuoyuna açıklanırken, bu duruma ideolojik bularak tepki gösteren bazı AK Partililer, belediye AK Partideyken kendi dönemlerinde dağıtılan yada abone olunan gazeteleri ise dile  getirmediklerini belirten bazı vatandaşlar ise sosyal medyada AK Parti kanadına tepki göstermişti.

CHP'li Atakum Belediyesi, ücretsiz gönderilen dağıtılan gazeteler için Sözcü, Cumhuriyet, Yeniçağ ve Karar Gazetelerine hiç bir ödeme yapmazken, Atakum Belediyesi AK Partideyken abone olunan ve belediye bütçesinden bu gazetelere yapılan ödemelerin de listesi ortaya çıktı.

Buna göre ortaya çıkan belgede Atakum Belediyesi AK Partideyken, Sözcü Gazetesi, Cumhuriyet Gazetesi, Yeniçağ yada Karar Gazetelerine abone olunmazken, Sabah, Akit, Türkiye Gazetesi, Yeni Şafak, Milat Gazetesi, Derin Tarih Dergisi gibi yayın organlarına abone olunarak ödemeler yapıldığı görüldü.Her siyasi parti yada belediye kendi dünya görüşüne yakın gazetelere abone olabilir, bizim açımızdan bu konuda bir sakınca yok. Ancak CHP'li Atakum Belediyesinin ücretsiz geldiğini açıkladığı ve belediye bütçesinden de hiç bir ödeme yapılmadığını duyurduğu gazetelerle ilgili,  sanki belediye kasasından para aktarılmış gibi algı oluşturan çevrelerin ekseriyette AK Parti kanadı olması dikkati çekerken, AK Parti döneminde Atakum Belediyesinin  Sabah, Akit, Türkiye Gazetesi, Yeni Şafak, Milat Gazetesi, Derin Tarih Dergisi gibi yayın organlarına belediye kasasından aktardığı ödemelerde sorgulanır oldu.

Ortaya çıkan belgeye göre Atakum Belediyesi AK Partideyken Türkiye Gazetesi'ne 10 gazete  aboneliği için bin 336.50 TL, Yeni Şafak Gazetesine 20 gazete aboneliği için iki bin 673 TL, Akit Gazetesine 10 gazete aboneliği için bin 336.50 TL, Sabah Gazetesine 120 gazete aboneliği için 16 bin 38 TL, Diriliş Postası Gazetesine 20 gazete aboneliği için bin 782 TL ödeme yapıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesinde Özel Kalem muamması! Biri resmi diğeri sahte

İlkadım Belediyesinde Özel Kalem muamması! Biri resmi diğeri sahte