09 Mayıs 2021 Pazar

ATAKUM BELEDİYESİ AK PARTİDEYKEN TESİSLERDE ALKOLLÜ YEMEK DÜZENLENDİĞİ İDDİASINA AÇIKLAMA

Atakum Belediyesi AK Partideyken tesislerde alkollü yemek düzenlendiği iddiasına açıklama

Samsun'da Atakum Belediyesi AK Partideyken belediye tesislerinde bir dernek tarafından düzenlenen yemekli gecede alkol alındığı yönündeki iddialar üzerine açıklama yapıldı.

07 Kasım 2019 Perşembe 02:20 GÜNCEL

Samsun'da Atakum Belediyesi AK Partideyken, belediye tesisinde düzenlenen bir dernek gecesinde alkol alındığı iddiası ile ilgili yapılan açıklamada içki içildiği doğrulanırken, bu eylemin izinsiz olduğunu belirtildi.


Atakum Belediyesi AK Partideyken, belediyeye ait düğün salonunda bir dernek gecesinde alkol alındığı yönünde gündeme gelen fotoğraf ile ilgili yapılan açıklamada, alkol alındığı doğrulanırken, bu durumun geceyi düzenleyen dernek tarafından izinsiz olarak gerçekleştirildiği ve duruma o tarihlerde müdahale edildiği belirtildi.

İZİNSİZ İÇKİ İÇİLMİŞ, MÜDAHALE EDİLMİŞ
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Düğün salonumuzu derneğin bir etkinliği için tahsis ettik. Tahsis sırasında da kendilerinden gelen alkol tüketimi talebine olumsuz yanıt verdik. Programın gerçekleştiği akşam, masa altlarına gizlenen alkol şişelerinden gizli şekilde alkol tüketen davetlileri fark ettiğimizde, çalışanlarımız aracılığı ile kendilerini uyardık. Alkol şişelerinin salon dışına çıkartılmasını istedik. Bu sırada salonda görevi arkadaşlarımızı tehdit eden, üzerilerine yürüyen ve kendilerini CHP yöneticisi olarak tanıtan kişilerin de tepkisi ile karşılaşıldı. Kendilerine polise haber vereceğimizi söylememiz üzerine alkol tüketimine son verdiler. Bu tartışmalar sırasında birileri masa altındaki alkol şişelerini kadehlerini masa üstüne çıkartarak fotoğraf çekinmişler." ifadeleri yer alırken, söz konusu iddianın ise gerçeği yansıtmadığının ifade edilmesi ise tezat oluşturdu.

ALKOL ALINDIĞINI TEYİT EDEN AÇIKLAMA
Açıklamada, "Programın gerçekleştiği akşam, masa altlarına gizlenen alkol şişelerinden gizli şekilde alkol tüketen davetlileri fark ettiğimizde, çalışanlarımız aracılığı ile kendilerini uyardık. Kendilerine polise haber vereceğimizi söylememiz üzerine alkol tüketimine son verdiler." sözlerinin yer alması söz konusu dernek gecesinde alkol tüketildiğini de adeta teyit eden bir ifade oldu. Bu açıklama konuyla ilgili Samsun Kent Haber'in ortaya çıkarttığı fotoğraf ve gündeme getirdiği iddianın doğru olduğunu, dolasıyla 'haberin gerçeği yansıtmadığı' yönünde ki açıklamanın da gerçeği yansıtmadığını ortaya koydu.

İYİ NİYETİN SUİSTİMAL EDİLMESİ SORUN
Burada tek sorun yapılan açıklamada izinsiz olduğu belirtildiği için, söz konusu dernek üyelerinin yıl başı gecesinde alkol ve içki tüketimini izinsiz ve izin verilmediği halde sürdürme eylemine başvurmuş olmalarıdır. Burada dönemin belediye yönetiminin iyi niyeti suistimal edilmiş, düğün salonunda çalışan görevlilerde yapılan açıklamada yer alan bilgilere göre zor durumda bırakılmıştır. 

FOTOĞRAFIN DÜĞÜN SALONUNDA ÇEKİLDİĞİ DOĞRULANIRKEN MOZAİK KALDIRILSIN DEMEK 
Alkol ve içki tüketildiği iddiası ile ilgili Atakum Belediyesinde geçtiğimiz dönem tesis sorumlusu olarak görev yapan Merin Karayalçın tarafından yapılan açıklamada ayrıca, gündeme gelen fotoğrafların mozaik siz olarak yayınlanması talep edilirken, kendi açıklamasında fotoğrafın belediye düğün salonununda çekildiğini "Masa altındaki alkol şişelerini kadehlerini masa üstüne çıkartarak fotoğraf çekinmişler." sözleri ile doğrularken fotoğraftaki mozaiğin kaldırılmasını neden istediği de pek anlaşılamadı.
 
Talep üzerine söz konusu o fotoğrafları mozaik siz yayınlarken,  Atakum Belediyesinde geçtiğimiz dönem tesis sorumlusu olarak görev yapan Merin Karayalçın'ın konuyla ilgili açıklaması ise şöyle.

KONUYLA İLGİLİ YAPILAN AÇIKLAMA
“AK PARTİ döneminde alkol tükettiler” şeklinde yayınlanan haberin gerçeği yansıtmadığını (İçki içildiğini ve müdahale ettiğinizi açıklamada kendiniz zaten söylüyorken haberin gerçeği yansıtmadığını ifade etmek tezat olmuyor mu) söyleyerek, “Geçtiğimiz dönem bir tek tesiste bile alkole müsaade etmedik. Söz konusu fotoğrafın çekildiği etkinliği CHP’li Meclis Üyesi düzenledi. Fotoğraftaki mozaik açılsın, gerçek ortaya çıksın” dedi. 

Atakum Belediyesi tesislerinde bu dönem izinli olarak alkol verilmesi skandalının ardından, geçtiğimiz dönemde tesislerde alkol verildiği yönünde iddiada bulunan belediye yönetimine cevap gecikmedi. 2015 yılında bir hemşehri derneği tarafından düzenlenen bir gecede önlerinde alkol şişeleri ve kadehleriyle poz veren bir grubun fotoğrafını servis edenlere tepki, dönemin tesis sorumlusu Merin Karayalçın’dan geldi. 

Atakum Belediyesinde önceki dönem tesisler sorumlusu olarak görev yapan Merin Karayalçın, söz konusu iddialara şöyle yanıt vererek, “Belediyeye ait tesislerin hiç birinde alkol tüketimine müsaade etmedik. Bu konuda zaman zaman talepler oldu ancak hepsine aynı yanıtı vererek, tesislerimizde buna müsaade etmeyeceğimizi söyledik. 2015 yılında, o dönem CHP Meclis Üyesi de olan söz konusu derneğin başkanının talebi üzerine düğün salonumuzu derneğin bir etkinliği için tahsis ettik. Tahsis sırasında da kendilerinden gelen alkol tüketimi talebine olumsuz yanıt verdik. Programın gerçekleştiği akşam, masa altlarına gizlenen alkol şişelerinden gizli şekilde alkol tüketen davetlileri fark ettiğimizde, çalışanlarımız aracılığı ile kendilerini uyardık. Alkol şişelerinin salon dışına çıkartılmasını istedik. Bu sırada salonda görevi arkadaşlarımızı tehdit eden, üzerlerine yürüyen ve kendilerini CHP yöneticisi olarak tanıtan kişilerin de tepkisi ile karşılaşıldı. Kendilerine polise haber vereceğimizi söylememiz üzerine alkol tüketimine son verdiler. Bu tartışmalar sırasında birileri masa altındaki alkol şişelerini kadehlerini masa üstüne çıkartarak fotoğraf çekinmişler. Siyasi bir algı uğruna, AK Parti döneminde tesislerde alkol verildiği yönünde yapılan açıklamaları gayri ahlaki buluyoruz. Fotoğraf paylaşımı ile algı operasyonu yapmak isteyenleri de fotoğrafta mozaiklenen yüzleri açarak yayınlamaya davet ediyoruz.  İshak Taşçı başkanlığı döneminde böyle tesislerde alkol tüketimine kesinlikle müsaade etmemiştir” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da konuşan Berat Albayrak dar gelirlilere kira öder gibi konut müjdesi verdi

Samsun'da konuşan Berat Albayrak dar gelirlilere kira öder gibi konut müjdesi verdi