17 Haziran 2021 Perşembe

ATAKUM BELEDİYESİ 'ATAKUM BELEDİYESİNE KAYYUM ATANACAK MI' HABERLERİNE AÇIKLAMA YAPTI

Atakum Belediyesi 'Atakum Belediyesine kayyum atanacak mı' haberlerine açıklama yaptı

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi, belediyeye kayyum atanacağı yönünde yapılan algı operasyonları ile ilgili açıklama yaptı.

20 Ağustos 2019 Salı 18:04 GÜNCEL

Samsun'ın CHP'li Atakum Belediyesi, bazı yayın organlarında belediyeye kayyum atanacağı yönünde algıya yönelik yapılan haberler üzerine bir açıklama yaptı.


Atakum Belediyesi Basın Bürosundan yapılan açıklamada, 31 Mart seçimleri sonrası Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine kayyum atanması olayı üzerinden 'Atakum Belediyesine de kayyum atanacak mı' şeklinde bazı yayın organlarında yapılan haberlere tepki gösterildi.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci tarafından kullanılmayan Twitter sayfası üzerinden yapılan bazı paylaşımların yer aldığı haberlerle ilgili açıklama yapan basın bürosu tarafından konuyla ilgili kamuoyuna şu bilgiler verildi.

"Basına ve kamuoyuna, Samsun’da yayın yapan birtakım haber siteleri tarafından mesnetsiz iddialarla yazılmış, gerçek dışı haberlere binaen açıklama yapılması mecburi görülmüştür. Atakum Belediye Başkanımız Av. Cemil Deveci’nin 31 Mart Yerel Seçimler sürecinde ve öncesinde kullandığı Twitter adresinden yapıldığı iddia edilen retweetler üzerinden yaratılmak istenen algıyı büyük bir şaşkınlıkla takip ediyoruz. Söz konusu kullanıcı adı @atakumicincemildeveci olan, Eylül 2016 tarihinde açılan ve Başkan Deveci’nin seçim sürecinden sonra da @bskcemildeveci olarak değiştirerek halen resmi hesabı olarak kullandığı Twitter adresinden söz konusu retweetlerin yapılmadığı Twitter veri tabanından da talep edilmek üzere konu yargıya intikal edecektir. Bu gibi basın ahlak sınırlarını aşarak, herhangi bir araştırma ve soruşturma gereği duyulmadan, içerisinde künyesinin dahi olmadığı ‘korsan’ siteler üzerinden yapılan habercilik anlayışını kınıyoruz. Bu zihniyetle mücadelemizi yasal tüm yolları kullanarak sonuna kadar sürdüreceğimizin tüm kamuoyu tarafından bilinmesini istiyoruz. Atakum Belediyesi Basın Bürosu"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da sudan sonra Asri ve Kıranköy Mezarlıklarında yer ücretlerine de zam yolda

Samsun'da sudan sonra Asri ve Kıranköy Mezarlıklarında yer ücretlerine de zam yolda