25 Mayıs 2019 Cumartesi

ATAKUM BELEDİYESİ BAŞKANI İSHAK TAŞÇI: SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYORUZ

Atakum Belediyesi Başkanı İshak Taşçı: Sokak hayvanlarına sahip çıkıyoruz

Samsun'un Atakum İlçe Belediye Başkanı İshak Taşçı, sokak hayvanları için kulübeler, kedi evleri, mamamatikler yaptıklarını açıklayarak, "Köpek kulübelerimiz ve kedi evlerimiz ile mamamatiklerimiz, iklim koşulları değişse de sokak hayvanlarının imdadına yetişmeye devam ediyor" dedi.

03 Nisan 2018 Salı 16:35 GÜNCEL

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, sokakta yaşayan kedi ve köpeklere sahip çıktıklarını açıklayarak, "Onlar da bizler gibi üşüyorlar, acıkıyorlar, susuyorlar, sıcaklardan bunalıyorlar fakat söyleyemiyorlar. Atakum Belediyesi olarak onların ihtiyaçlarını önemsiyoruz" açıklaması yaptı.


Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi tarafından ilçenin birçok noktasına yerleştirilen kedi evleri, mamamatikler ve köpek kulübeleri, ilçede yaşayan vatandaşların da desteğiyle sokak hayvanlarının yaşamına destek sağlıyor. Atakum Belediyesi yazın sıcak, kışın ise soğuk ve yağıştan etkilenmelerini önlemek için gerçekleştirdiği çalışmalarla, sokak hayvanlarını yaşama bağlıyor.

SOKAK HAYVANLARINI ÖNEMSİYORUZ
Atakumluların hayvansever bir yapısı olduğunu kaydeden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakumlu hemşehrilerimiz sokak hayvanlarını önemsiyor ve onlara verdiği değeri her zaman gösteriyor. Biz de Atakum Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz köpek kulübeleri, kedi evleri ve mamamatikler gibi projelerle, sokak hayvanlarının yaşama tutunması için önemli bir imkan sunuyoruz. Sokak hayvanlarının da tıpkı insanlar gibi barınma, su ve mama ihtiyaçlarının giderilmesi gerekiyor. Onlar da bizler gibi üşüyorlar, acıkıyorlar, susuyorlar, sıcaklardan bunalıyorlar fakat söyleyemiyorlar. Atakum Belediyesi olarak onların ihtiyaçlarını önemsiyoruz” şeklinde konuştu.ATAKUMLULAR DESTEKLİYOR
Amaçlarının, sokak hayvanlarının daha iyi koşullarda yaşamaları olduğunu ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum’da yaşayan her canlıya karşı sorumluluk hissediyoruz ve bu duyguyla çalışıyoruz. Köpek kulübelerimiz ve kedi evlerimiz ile mamamatiklerimiz, iklim koşulları değişse de sokak hayvanlarının imdadına yetişmeye devam ediyor. Hayvanlarımız, ilçemizin çeşitli noktalarına yerleştirdiğimiz mamamatiklerden karınlarını doyurup susuzluklarını giderirken, yağışlı havalarda ise onlar için hayata geçirdiğimiz kedi evi ve köpek kulübelerine sığınıyorlar. Vatandaşlarımız da mamamatiklerimizin içerisine attıkları geri dönüşüm malzemeleriyle hem çevre kirliliğini önlüyor, hem de sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamış oluyor ” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Trafik Eğitim Parkında öğrencilere akülü arabalarla trafik eğitimi veriliyor

Samsun'da Trafik Eğitim Parkında öğrencilere akülü arabalarla trafik eğitimi veriliyor