22 Ekim 2021 Cuma

ATAKUM BELEDİYESİ ÇÖP İHALESİNİN İPTAL EDİLMESİNİN ASIL GEREKÇESİNİ AÇIKLADI

Atakum Belediyesi çöp ihalesinin iptal edilmesinin asıl gerekçesini açıkladı

CHP'li Atakum Belediyesi tarafından yapılan çöp ihalesinin Kamu İhale Kurumu tarafından iptal edilmesi ile ilgili ihalenin usulsüzlük, ihaleye fesat ve kamu zararı olduğu için iptal edildiği yönünde yürütülen algı operasyonlarına karşı açıklama yapıldı.

10 Haziran 2020 Çarşamba 13:42 GÜNCEL

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi, Çöp İhalesinin Kamu İhale Kurumu tarafından iptal edilme gerekçesini açıkladı.


Atakum Belediyesinin yapılan meclis toplantısında Çöp Toplama İhalesi ile ilgili iddialar AK Parti Grubu tarafından yeniden gündeme getirildi. Bunun üzerine Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, çöp toplama ihalesinin Kamu İhale Kurumu tarafından iptal edilmesinin asıl nedenini açıkladı.

Atakum Belediyesi’nin çöp toplama ihalesine yönelik iddialara yanıt veren Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, “Bunu sorgulayanların Adalet ve Kalkınma Partililer olmasının altını çiziyorum. Çok teşekkür ediyorum. Artık kader değişti. Adalet ve Kalkınma Partililer de araştıracak ve sorgulayacaklar. Bu yönelimi önemsiyorum." dedikten sonra ihalenin iptal edilmesinin sebebi ile ilgili şu bilgileri verdi.

KAMU ZARARI OLDUĞU İÇİN İPTAL EDİLMEDİ
"Çöp ihalesi kamu zararı olduğu için iptal edilmedi. Altı firma ihaleye girdi, en ucuz teklifi veren firma ihaleyi aldı. Bu ihaleler kamuya açık, herkes girebiliyor. Kamu İhale Kurumu, ‘İhaleye giren firmanın araç sahipliği ile ilgili yüzde 50 ya da yüzde 30 şartı koyamazsınız’ diyor. Temel İptal gerekçesi bu. 300 bin nüfuslu bir şehrin çöpünü toplamaya aday olacak bir firmanın kullanacağı 30 araçtan en az 15’i kendisine ait olmalı. Benim de kanaatim bu. Temizliğe çok önem veriyorum. Temizlik olmazsa belediye olmaz. Atakum’un çöpünü toplayacak olan firma, şartnamede belirttiğimiz özelliklere sahip olmalı. Zaten ihaleye altı firma girdi. Bu altı firma arasından en ucuz teklifi veren firma bu olduğu için ihaleyi aldı. Burada kamu zararı olamaz. Atakum’u kültür ve turizm kenti yapmak için çalışıyoruz. Bunu sağlayabilmek için her şeyden önce temiz bir kent olmalıyız"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

Nadir

12 Haziran 2020 Cuma 21:36

Tam bi şaklaban. Bu gidişle beş yılı tamamlayamaz tamamlatmazlar.anca sosyal medyada eşim gülay deveci ile şunu yaptık bunu yaptık kukla gibi nereye çekerlerse oraya gidiyor. Yaptığı yolsuzluklar boyunu aştıyazık oldu atakuma

Orhan

10 Haziran 2020 Çarşamba 16:32

Zaten bi çöp toplama göreviniz var onuda elinize yüzünüze bulaştırdınız

Hakan

10 Haziran 2020 Çarşamba 16:29

Sokakları bir gezin Allah aşkına çok pis ayrıca sokak yolları olmuş köstebek yuvası bence çok zayıf bir yönetiminiz var

Hanife

10 Haziran 2020 Çarşamba 13:50

Her yer çöp içinde Mevlana mahallesi leş gibi temizliği gerçekten beceremiyorsunuz Salı günü Pazar kuruluyor sabah temizleniyor önceden akşamdan temizlenirdi sabah işe giderken o pislikle karşılaşmazdık

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak veda mesajı yayımladı! Hakkınızı helal edin

Samsun Valisi Osman Kaymak veda mesajı yayımladı! Hakkınızı helal edin