22 Ekim 2021 Cuma

ATAKUM BELEDİYESİ EKİPLERİ GECE VE GÜNDÜZ HİÇ UYUMADAN KAR MÜCADELESİ YAPTI

Atakum Belediyesi ekipleri gece ve gündüz hiç uyumadan kar mücadelesi yaptı

Samsun'da önceki gece yağan yoğun karın ardından saatlerdir kar mücadelesi yapan Atakum Belediyesi ekipleri hiç uyumadan gün boyu çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

09 Şubat 2020 Pazar 23:13 GÜNCEL

Samsun'da yoğun kar yağışının başladığı gece saatlerinden itibaren sahaya çıkan Atakum Belediyesi ekipleri, yol açma ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Atakum Belediyesi ekipleri, ilçeye bağlı mahalle, sokak ve caddelerin kar temizleme çalışmalarını önceki gün gece saatlerinde başlayan kar yağışı ile birlikte sürdürürken, gündüz saatlerinde de belediye ekipleri aynı çalışmaları adeta uykusuz kalarak devam ettirdi. Atakum Belediyesi ekiplerinin uykusuz kalarak sürdürdükleri kar mücadelesi sonuç verirken, yapılan açıklamada ilçede kapalı yol olmadığı bildirildi.

Atakum Belediyesi yetkilileri, kar mücadelesi kapsamında belediye ekiplerinin Karakavuk, Özören, Yeşiltepe mahalllerinin yollarını açtığını, Özören ve Kabadüz grup yolu temizleme çalışmalarını yaptığını, Kamalı TOKİ ile Şenyurt Grup yolunu açtığını, Sarayköy, Sarıtaş, Çatmaoluk mahallelerinin bağlantı yollarının kardan temizleyerek açtığını, gece saatlerinde de buzlanmalara karşı yollarda tuzlama çalışmaları yaptığını açıkladı.Atakum ilçe merkezinde belediye ekiplerinin halen çalışmalarına devam ettiğini belirten yetkililer, Atakum Belediyesi olarak ayrıca acil müdahale birimlerinin oluşturulduğu ve kar yağışı nedeniyle oluşabilecek aksaklıkların bildirilmesi için WhatsApp ihbar hattı oluşturulduğu kaydedildi. 

Atakum Belediyesi Başkanvekili Necmi Yazıcı'da ilçede sürdürülen kar temizleme çalışmalarını yerinde inceledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri gece gündüz kar mücadelesi yaptı

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri gece gündüz kar mücadelesi yaptı