20 Ekim 2020 Salı

ATAKUM BELEDİYESİ ESKİ BAŞKANI İSHAK TAŞÇI, DEVECİ'YE GİDEN HACİZ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI!

Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı, Deveci'ye giden haciz ile ilgili açıklama yaptı!

Samsun'da Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'ye başkanlık koltuğuna oturduğu gün gelen haciz ile ilgili konuşan Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı, "Bende koltuğa oturur oturmaz makam aracımı haciz ettiler" dedi.

10 Nisan 2019 Çarşamba 13:48 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesinde 31 Mart yerel seçimleri sonrası başkan seçilen Cemil Deveci'ye başkanlık koltuğuna oturur oturmaz haciz gelirken, Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı söz konusu haciz işlemi ile ilgili açıklama yaptı.


Samsun'da Atakum Belediye Başkanı seçilen Cemil Deveci, başkanlık koltuğuna oturduğu ilk gün gelen haciz ile ilgili yaptığı açıklamada, "Enkaz devralacağımızı biliyorduk. Şaşkınız" demişti.

Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı, ise Hedef Halk Gazetesinden Zekeriya Fırat'a yaptığı açıklamada CHP'li Başkan Deveci'nin koltuğu oturur oturmaz 687 bin 528 liralık haciz dosyası ile karşılaşmasının normal olduğunu belirterek, " Bunu bizde yaşadık. 2014'te ilk gün, makam aracı haczedilmişti. Sorun 1985'ten buyana süren imarda "dedi. 

Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı'nın konuyla ilgili Hedef Halk Gazetesinde yayınlanan açıklamasında,  Millet İttifakı'nın CHP'li Başkanı Avukat Cemil Deveci'ye koltuğa oturduğu ilk gün gönderilen 687 bin 528 liralık haciz dosyası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Haciz dosyasının gönderilmesi ile ilgili kendisinin bir dahli olmadığının altını çizen Taşçı, Atakum Belediyesi'nin 1985 yılından buyana imarda Düzenleme Ortaklık Payı ile ilgili yaşadığı sorunlara dikkati çekti.

İshak Taşçı, 1985 yılında imarda yol, meydan, park, otopark, yeşil alan, cami ve karakol gibi alanların ayrılması için ayrılan Düzenleme Ortaklık Payı'nın yüzde 25 olduğunu hatırlatarak, " Bu oran daha sonra yüzde 40'a çıktı. Vatandaşların arazileri üzerinde kalan bazı  alanlarla ilgili Atakum Belediyesi her yıl bütçesinin yüzde 2'lik kısmını kamulaştırma giderleri olarak harcıyor. Bu sorun Atakum'un genel sorunudur. Bu kapsamda 300 dönüm  arazi vatandaşın mülkiyetinde bulunuyor. Atakum Belediye Başkanımız Cemil beyi ben bu konuda uyardım. Hatta, 2014 yılında görevi devralır almaz, makam aracım haczedildi, vinçten son anda aracı indirdik "dedi. 

Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci'ye gönderilen 687 bin 528 liralık haciz dosyasının ne olduğu konusunda bilgi veren Taşçı şöyle konuştu;" Vatandaşımız  ile belediyenin arasında var olan düzenleme ortaklık payı ile ilgili yaşanan sorunun çözümü konusunda yapılan  kamulaştırma işleminde mutabakata varılmıştı. Belirlenen miktarın ayrıca iki taksidi ödenmişti. Seçimlerden bir hafta önce hiç kimseye ödeme yapmadık, hatta belediyeye uğramadık. Yani vatandaşa ödenecek miktar aslında 450 bin lira civarında. Borç taksitler halinde ödenecek. Bu haciz olayını bende yaşadım. 2014'te koltuğa oturur oturmaz, 380 bin lira haciz gönderdiler ve makam aracımı aldılar. Biz aracımızı vincin üzerinden aldık. Bu sorun Atakum Belediyesi'nin en büyük sorunu "diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Meçhul Şarkıcı

11 Nisan 2019 Perşembe 12:28

sizin hiç kabahatınız yok değilmi Osman Temiz denilen adi hırsızın ****ürdüklerinide anlatsana başkan nye anlatımoyusun personelin 4 aydır maaş alamadığını o paraların osman temizin ****ürdüğünüde anlatsana vatandaşlara.. niye anlatmıyorsun..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da o belediyede ikramiye ödemesi için çekilen 1 milyon 200 TL kredi ortada yok

Samsun'da o belediyede ikramiye ödemesi için çekilen 1 milyon 200 TL kredi ortada yok