18 Ocak 2021 Pazartesi

ATAKUM BELEDİYESİ ESKİ BAŞKANI TAŞÇI: İHANET ETTİĞİMİ İSPAT ETSİNLER AK PARTİ'DEN İSTİFA EDERİM

Atakum Belediyesi eski Başkanı Taşçı: İhanet ettiğimi ispat etsinler AK Parti'den istifa ederim

Samsun'da Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı, 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti adayı Zihni Şahin'in seçimi kaybetmesi ile ilgili köşe yazısında ihanet vurgusu yapan Haber Gazetesi baş yazarı Ali Yılmaz Ergen'e "İhanet ettiğimi ispat etsinler AK Parti'den istifa ederim" açıklaması yaptı.

08 Mayıs 2019 Çarşamba 14:11 GÜNCEL

Samsun'da yayınlanan Haber Gazetesinin baş yazarı Ali Yılmaz Ergen geçtiğimiz günlerde yazdığı bir köşe yazısında Zihni Şahin'in Atakum seçimini kaybetmesi ile ilgili ihanet vurgusu yapmıştı. İshak Taşçı, Ali Yılmaz Ergen'i telefonla arayarak, ihanet iddialarına cevap verdi.


Seçimler ve İhanet başlıklı köşe yazısında Ali Yılmaz Ergen, Atakum'da eski başkanlar Metin Burma, Adem Bektaş, İshak Taşçı dönemi ve seçimleri nasıl kaybettikleri ile ilgili analizler yaparak Cumhur İttifakı adayı Zihni Şahin'in ise seçimi kaybetmesinde daha öncekilerde olduğu gibi ihanet olduğunu yazmıştı.

Gazetede ki köşe yazısında "Son seçimde kim kimi desteklemiş, kim kiminle çalışıyor gözüküp nasıl yan gelip yatmış, partisini nasıl satmış biraz araştırıldığında gün gibi ortaya çıkacaktır. Sonucun yöntemi yine aynı; ihanet…" diyen Ali Yılmaz Ergen'in bu sözleri ile Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı'yı hedef aldığı gündeme gelirken, İshak Taşçı'nın  söz konusu yazı nedeni ile Haber Gazetesi baş yazarı Ali Yılmaz Ergen'i arayarak, "Beni mi kastettin" dediği öğrenildi.

Haber Gazetesi baş yazarı Ali Yılmaz Ergen, gazetede yer alan köşesinde 'Taşçı'nın Telefonu' başlıklı köşe yazısında İshak Taşçı'nın kendisini aradığını yazarak, Seçimler ve İhanet başlıklı köşe yazısının genel bir yazı olduğunu kimseyi hedef almadığını yazdı.

Ali Yılmaz Ergen, Seçimler ve İhanet başlıklı köşe yazısı sonrası kendisini telefonla arayan Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı ile yaptığı telefon görüşmesini şu satırlarla aktardı.

TAŞÇI'NIN TELEFONU
Önceki gün ‘Seçimler ve İhanetler’ başlığı ile yazdığım yazıdan sonra çok arayan oldu. Anlaşılan o ki, okuyucularımızın yazıya rağbeti fazlaydı.

Arayanlardan biri de Atakum eski Belediye Başkanı İshak Taşçı idi.

İshak bey sakin ve efendi kişiliği ile tanınır. Biz de öyle biliyoruz. Ama İshak beyi aday olamayışı mı, yoksa sonrasındaki gelişmeler mi gerdi bilemiyorum. ‘Alo’ dediğimde, telefonun diğer ucunda gayet sakin ve nazik bir insan varken, saniyeler sonra o insan gitti, yerine agresif ve gerilmiş bir insan geldi. Son derece duygusaldı.

Belli ki yazıyı da okumamıştı. “Ali bey, beni beş-altı tane arkadaşım aradı. Ali Yılmaz Ergen bugünkü yazısında senin ihanet ettiğini yazmış dediler. Ben de sizi onun için aradım…” dedi.

Oysa yazıda kimsenin ismi zikredilmemişti ve genel bir yazıydı. İhanet tek kişiyle sınırlı olamaz. Bir kişi tek başına birine seçim kaybettirebiliyorsa, o kişi güçlü kişidir, büyük adamdır.

“Yazıyı okuyanlar beni arıyorsa, ihanet edenin benim olduğuma kanaat getirmişler ki, beni arıyorlar. Yoksa niye arasınlar. Siz beni mi kastettiniz?” diye sorunca, hayretler içinde kaldım.

Bir seçimde ihanet olmaz, ihanetler olur. Bir adayı tek kişinin ihaneti kolay kolay yıkamaz, ihanetler yıkar.  Biz de o yazıda zaten ihanetlerden bahsettik. Atakum seçimi iyice masaya yatırılsın, incelensin, bakınız karşınıza neler çıkacak…

“Benim zerre kadar ihanetimi ispat etsinler, AK Parti’den hemen istifa ederim…” diyebilen, bu kadar iddialı konuşabilen bir adam, bu telefonu neden açma gereği duyar, bu algıya nasıl varır?

Üstelik yazıda kimsenin tek kelime bile ismi yokken…

Kişinin beyanı esastır…

İshak bey, ‘Ben zerre kadar ihanet içinde olmadım’ diyor.

Eyvallah…

Ama hala aynı algıyı taşımakta ısrar ediyorsa, o zaman; güçlü kişidir, büyük adamdır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Hanım köylü

09 Mayıs 2019 Perşembe 16:21

Sen istifa etsen ne olur etmesen ne olur asıl seni yönetenler istifa etsin.

Ahmet 5561

09 Mayıs 2019 Perşembe 10:33

Yapma başkan etme başkan sen olmazsan bu parti batar başkan sen ne istifasından bahsediyorsun seni Erdoğan toku ve sizin gibileri ibreti alem için asmak lazım servetinize servet kattınız bide istifa edermiş miş

Meçhul Şarkıcı

09 Mayıs 2019 Perşembe 09:10

artık seni kamuoyunda ve hiçbiryerde görmek istemiyoruz atakumu ne hale soktuğunuzu anlatsana vatandaşlara osman temiz denilen hırsızın Atakum imar inşaatı nasıl dolandırdığını altına son model passat ve yeni bir daire çektiğini işçinin mesaisini belediyeden alıp yatırmadığını belediyeye gelmeden atm cilerin her ayın 15 inde maaş aldığını yapılan bütün yolsuzlukları anlatsana başkan atakum halkına. Hangi birisini sayayım..?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 12 işçiyi işten çıkartan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç: Bütçemiz yok

Samsun'da 12 işçiyi işten çıkartan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç: Bütçemiz yok