18 Eylül 2021 Cumartesi

ATAKUM BELEDİYESİ İMAR İNŞAAT ŞİRKETİNE 37.5 TON ET SATAN FİRMANIN PANKARTLI ALGI OPERASYONU

Atakum Belediyesi İmar İnşaat Şirketine 37.5 ton et satan firmanın pankartlı algı operasyonu

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesine seçim öncesi 37.5 ton lop et satışı yapan firma, seçim sonrası belediyeye gönderdiği hacizlerin ardından yeni bir algı operasyonuna daha başvurdu.

22 Ekim 2019 Salı 18:16 GÜNCEL

Samsun'da Atakum Belediyesine 37.5 ton et satışı yapan ve bu satış ile ilgili soru işaretleri bulunan firma iş yerine bir pankart asarak yargıya intikal etmiş bir konuyla ilgili algı operasyonunda bulundu.


Samsun'un Atakum ilçe Belediyesine 31 Mart seçimleri öncesi 37.5 ton lop et satan firmanın, seçim sonrası sattığı gündeme gelen etlerin ortada olmadığı tespit edilmişti.

Atakum Belediyesine 31 Mart seçimleri öncesi 1 milyon 628 bin lira karşılığında 37.5 ton lop et sattığı gündeme gelen firmanın, sattığı bu etlerin isa 45 gün içerisinde tüketilmesi kafaları karıştırmıştı. 

31 Mart seçimleri öncesi belediyeye 37.5 ton et satışı gerçekleştirdiğini ve Atakum Belediyesi İmar İnşaat Şirketinden alacağı olduğunu iddia eden firmanın 1 milyon 628 bin liralık bu tutarı, neden seçim öncesi tahsil edemediği de merak konusu oldu. Seçim sonrası Atakum Belediyesinde CHP'li Cemil Deveci başkan olurken 37.5 ton et satışını yapan firma ise alacaklarının ödenmediği gerekçesi ile Atakum İmar İnşaat Şirketine hacizler göndermişti. Atakum Belediyesi ise söz konusu 37.5 ton et satışı ile ilgili yapılan incelemede etlerin ortada olmadığı, bu etleri muhafaza edecek soğuk hava depolarının olmadığını açıklamış, olay yargıya taşınmıştı.

Yargıya intikal eden ve 37.5 ton etin satılıp satılmadığı konusunda soru işaretleri halen ortadayken, firmanın iş yerine yeni bir algı operasyonuna başvurarak, "Borcunu ödemeyen Atakum Belediyesi nedeniyle bu işletmede çalışan 36 kişi işsiz kalmıştır, Kapatıyoruz" yazılı bir bez pankart astı.

Söz konusu firmanın, Atakum Belediyesi AK Partide olmuş olsaydı ve alacağıda ödenmemiş olsayda acaba bu pankartı yine asarmıydı bu da ayrıca merak konusu oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

Meçhul Şarkıcı

23 Ekim 2019 Çarşamba 12:17

bu afişi ishak taşçı ve osman temizin kapısının önüne asması gerekmez mi ikiside hırsızdır bu kanıtlanmıştır belediyeyi soyup soğana çevirdiler yazzasalar ya altına kimlerin sebep olduğunu..

Aydın Tosun

23 Ekim 2019 Çarşamba 11:47

Ey Haydar ÖztürkBelediyenin 500 bine yakın tek seferde kesilen yemek faturasını sorsana. İşçiler maaşlarını eksik alırken 12 bin lira maaşlarını tam alan danışmanları yazsana. Temizlik ihalesi ile elde edilen aylık 300 bin liralık paranın kimlerin cebine girdiğine değinsene. Usulsuz olarak kurulan şirketin pos cihazlarındaki paraların nereye gittiğini merak etsene. Et konusunda usulsuzluk olmadığı evraklarla sabitken ve bir şirket sırf siyasi olarak batağa sürüklenirken bu haberi yazmak?

Haydar Öztürk

23 Ekim 2019 Çarşamba 13:39

Aydın Tosun kardeşim yemek faturasını haber yapmıştık kaçırdın galiba linki veriyorum http://www.samsunkenthaber.com.tr/haber/guncel/atakum-belediyesinin-kilicdaroglu-ve-imamogluna-verdigi-iftar-yemeginin-bedeli-belli-oldu/8452.html-danışmanların 12 bin lira maaş aldıklarını, nasıl aldıklarını, hangi yol ve yöntem ile aldıklarının belgesini getir, yayınlayalım. Pos cihazı ve diğer iddialarınla ilgili de belgeleri getir onları da yayınlayalım.

Fukura

23 Ekim 2019 Çarşamba 11:02

editör araştırmacı gazetecilik yapacağınızı bildirmiştiniz. Atakum belediyesi bu haldeyken acaba haftasonu yapılan Chp karadeniz bölge toplantısına Belediye'nin bir sponsorluğu oldu mu? Araştırı mısınız? Biz maaşlarımızı eksik alıyoruz ama...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yapılacak Biyokütle Enerji Santralinde çöp kullanılacak iddiasına açıklama

Samsun'da yapılacak Biyokütle Enerji Santralinde çöp kullanılacak iddiasına açıklama