04 Aralık 2021 Cumartesi

ATAKUM BELEDİYESİ İŞSİZ VE AŞSIZ KALANLAR İÇİN GIDA BANKASI KURDU

Atakum Belediyesi işsiz ve aşsız kalanlar için Gıda Bankası kurdu

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi Korona Virüs sürecinde işsiz ve aşsız kalanlara destek olmak için Gıda Bankası kurdu. Atakum Belediyesinin Gıda Bankası olağanüstü meclis toplantısında meclis üyeleri tarafından kabul edildi.

06 Mayıs 2020 Çarşamba 01:28 GÜNCEL

Samsun'da Korona Virüs tedbirleri nedeniyle işsiz ve aşsız kalan vatandaşlar için Atakum Belediyesi tarafından Gıda Bankası projesi hayata geçiriliyor.


Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin ilçedeki ihtiyaç sahibi yurttaşlara kalıcı destek sağlamak için kurulacağını açıkladığı Atakum Belediyesi Gıda Bankası, Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı Olağanüstü Toplantısında görüşüldü.

Meclis’in oy birliği ile kuruluşunu onayladığı Gıda Bankası hakkında konuşan Başkan Deveci, “Samsun’da ki yardımseverlere dayanışma çağrımı yineliyorum. Bir eve ne lazımsa, ellerinde ne varsa, gönüllerinden ne kopuyorsa bizim gıda marketimize destek sağlamalarını talep ediyorum” dedi.

Atakum Belediye Meclisi Mayıs ayı Olağanüstü Toplantısı Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci başkanlığında gerçekleşti. 

Koronavirüs salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında Atakum Belediyesi Eğitim ve Eğlence Merkezi’nde sosyal mesafe kuralları uygulanarak gerçekleştirilen toplantıda, belediyenin 2019 yılına ait faaliyet ve denetim raporları görüşüldü. 

Yeni dönem için yapılan oylamada; Meclis üyelerinden Necmi Yazıcı, Dilek Çınar ve Mehmet Aydın encümen üyeliğine seçildi.  Belediyenin İmar, Plan-Bütçe, Hukuk, Kadın Hakları ve Sosyal İşler, Kırsal Alanları  Kalkındırma, Çevre ve Sağlık komisyonları için de üye seçimleri gerçekleştirildi. 


İŞSİZ İNSANLARI GÖRMEZDEN GELEMEYİZ
Atakum Belediye Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin koronavirüs salgınının Türkiye’de görülmeye başlandığı ilk günlerde gündeme getirdiği Gıda Bankası, Meclis toplantısının ana gündem maddesi oldu. Atakum’da işsiz, aşsız kalan yurttaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere yardımseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında dayanışma köprüsü kuracak olan Gıda Bankası, Atakum Belediye Meclisi’nin tam desteği ile kuruldu. 

Salgın döneminde Atakum Belediyesi’nin öncülük ettiği toplumsal dayanışmanın tüm Türkiye’ye örnek olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Cemil Deveci, “Gıda Bankası konusuna çok önem veriyoruz. Koronavirüsün ekonomiye olumsuz etkisini bir süre daha hissedeceğiz. İçinde bulunduğumuz süreçte işsiz kalan insanlar var. Bu kişiler iş bulana kadar belki bir süre geçimde, yeme-içmede sıkıntı çekecekler. Belediye olarak biz onları görmezden gelemeyiz. Dayanışma kültürü içerisinde Atakumlu hemşehrilerimize yardımlarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu. 

YARDIM SEVERLERE  ÇAĞRIMIZ SÜRÜYOR
Gıda Bankası’nı da ihtiyaç sahibi yurttaşlara desteği sürdürebilmek için kurduklarını kaydeden Başkan Deveci, “Bu konuya destek veren Meclis’e çok teşekkür ediyorum. İçinde bulunduğumuz zorlu süreçte Meclis’teki tüm taraflarla görüş alışverişinde bulunarak, belediye hizmetlerini aksatmamak adına tüm gündem maddelerimizi geçirdik. Her zaman söylediğim gibi, ‘Benim elim Atakumluların omzunda.’ Hiç kimsenin partisi ile ilgili değiliz. O iş bitti. Bu vizyonla Atakum’u yönetmeye, Meclis’i de bu konuda motive etmeye çalışıyorum. Yaşadığımız süreç yüzyılın afeti. Birinci ve İkinci Dünya Savaşı’ndan daha büyük bir sorun. Bunun altından ancak birlik, beraberlik ve dayanışma ile kalkabiliriz. Samsun’daki yardımseverlere dayanışma çağrımı yineliyorum. Gıda Bankası’nı kuruyoruz. Bir eve ne lazımsa, ellerinde ne varsa, gönüllerinden ne kopuyorsa bizim gıda marketimize destek sağlamalarını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Yabancılar Pazarı esnaflarından siyasilere tepki!

Samsun Yabancılar Pazarı esnaflarından siyasilere tepki!